کرونا، خشونت خانگی را ۳۰درصد افزایش داد

کرونا، خشونت خانگی را ۳۰درصد افزایش داد

ویروس کرونا باعث افزایش خشونت خانگی – فیزیکی ۳۰ درصدی در جامعه شده است.

به گزارش تابا؛مطالعات جدید نشان داده میزان سوءاستفاده فیزیکی و ضرب و شتم همسران در پی کرونا بسیار بیشتر از خشونت کلامی ظرف ۳ سال گذشته بوده است.

 

بنا بر آمارهای بدست آمده از بیمارستان‌های آمریکا بسیاری از زنان با زخم ناشی از ضرب وجرح به بیمارستان رجوع کرده و درخواست کمک داشته اند. این در حالی است که بنا بر گزارش پزشکان میزان جراحات وارده این زنان بیشتر و شدیدتر از موارد مشابه در سال های گذشته است.

 

لس آنجلس تایمز نیز گزارش داد آمار زنان آسیب دیده از خشونت خانگی در بیمارستان‌ها به شدت افزایش یافته و وضعیت نگران کننده‌‌ای بوجود آورده است.

 

با شیوع کرونا و شرایط قرنطینه برای اعضای خانواده نشان داده که اغلب مردان با همسران خود تندخویی کرده و باعث بروز درگیری‌های فیزیکی شده اند.

 

دکتر «بهاری خورانا» از بیمارستان بیرمنگام در این باره گفت: می‌دانیم که زنان زیادی در طول همه گیری کرونا مورد سوء استفاده و بدرفتاری از سوی همسرانشان قرار گرفته‌‌اند اما پزشکان به شدت درگیر همه گیری ویروس کرونا بوده و این مشکل در این میان به باد فراموشی سپرده شده است.

 

وی افزود: آسیب‌ها جدی بوده و نشان از مشت‌های مکرر، لگد و ضربات زیادی به ناحیه شکم و دیگر اندام‌ها بوده که می‌تواند بسیار خطرناک باشد.