کرونا جدی‌ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد

کرونا جدی‌ترین بحران بهداشتی جهان اعلام شد

تدروس آدناهوم دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: کووید-۱۹ جدی‌ترین وضعیت اضطراری بهداشتی در جهان است که تاکنون این سازمان با آن مواجه شده است و کمیته اضطراری بهداشت جهانی این هفته برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه می دهد.

 

به گزارش تابا به نقل از تارنمای سازمان جهانی بهداشت (WTO) دکتر تدروس در یک کنفرانس خبری گفت: وقتی در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن ۹۸) اعلام کردم که این یک وضعیت بهداشتی نگران کننده در سطح بین المللی است کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلا درخارج از چین گزارش شده بود و هنوز تلفاتی نداشتیم. کووید-۱۹ جهان ما را تغییر داده است. این ویروس مردم، جوامع و ملت ها را به هم نزدیک و از هم دور کرده است.

 

در این کنفرانس خبری که عصر دوشنبه در ژنو سوئیس برگزار شد، دبیر کل بهداشت جهانی همچنین گفت محدودیت های سفر نمی تواند در بلند مدت جوابگو باشد و کشورها با با بهره گیری از راهبردهایی همچون استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی از گسترش این ویروس جلوگیری کنند.

 

مایک رایان مدیر برنامه وضعیت اضطراری سازمان جهانی بهداشت نیز گفت: امکان پذیر نیست که کشورها تا آینده ای نامعلوم مرزهای خود را بسته نگه دارند. فعالیت های اقتصادی باید از سرگرفته شود، مردم به سرکار خود بازگردند و کسب و کار دوباره آغاز شود.

 

مقام های سازمان جهانی بهداشت با وجود چنین توصیه ای تصدیق می کنند که قرنطینه ممکن است درکشورهایی که دور جدید شیوع ویروس را تجربه می کنند لازم باشد اما مدت قرنطینه باید تا حد ممکن کوتاه باشد و به یک منطقه جغرافیایی کوچک محدود شود (قرنطینه محلی)