اعتراض حامیان حقوق حیوانات به کشتار ۵۰ قلاده سگ در اهواز ایرنا

اعتراض حامیان حقوق حیوانات به کشتار ۵۰ قلاده سگ در اهواز

یکی از فعالان محیط زیست و حامی حقوق حیوانات گفت: شهرداری منطقه سه اهواز اقدام به کشتار ۵۰ قلاده سگ بی صاحب به شیوه ای غیرقانونی کرده است.

 

نیما حسین زاده  اظهار کرد: شهرداری منطقه سه اهواز در روزهای اخیر با خوراندن نوعی سم به سگ های بی صاحب در پارک شهروند باعث فساد امعا و احشاء و سپس تلف شدن آنها شده است.

 

وی با بیان اینکه مصوبه وزارت کشور در سال ۸۷ نحوه واکسیناسیون و عقیم سازی و بودجه سالانه و حتی درمان سگ ها را مشخص کرده، اظهار کرد: از سال ۸۷ کشتار سگ های بدون صاحب ممنوع شده، این در حالیست که در روزهای اخیر شاهد کشتار گسترده سگ های بی صاحب در اهواز بوده ایم.

 

کشتار سگ های بدون صاحب در سال های اخیر به شدت از سوی فعالان حقوق حیوانات در کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

در پی تجمع فعالان محیط زیست و حامی حیوانات به کشتار بیرحمانه سگ های بدون صاحب در چند شهر کشور در سال ۹۴، سازمان حفاظت محیط زیست لایحه مقابله با حیوان آزاری را به دولت ارائه کرد.

 

بر اساس دستور دادستان اهواز و مصوبه وزارت کشور، سگ های بدون صاحب باید زنده گیری شود و شهرداری اهواز تنها مجاز است سگ های بیمار و یا هار را معدوم کند.

 

مردادماه امسال نیز تعدادی از حامیان حیوانات با تجمع در مقابل ساختمان استانداری خوزستان نسبت به کشتار سگ های بدون صاحب توسط شهرداری اهواز اعتراض کردند.