کشت ترکیبی ذرت و نیشکر در ۸۰۰ هکتار از اراضی شرکت کارون

کشت ترکیبی ذرت و نیشکر در ۸۰۰ هکتار از اراضی شرکت کارون

 ۸۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی شرکت کشت و صنعت کارون برای نخستین بار در کشور به کشت ترکیبی ذرت و نیشکر اختصاص یافت.

 

به گزارش تابا؛مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر کارون شوشتر گفت: شرکت کشت و صنعت کارون در اقدامی بی نظیر به دنبال اجرای طرح و برنامه های تازه و حمایت از صنعت دامداری و دامپروری کشور اقدام به کشت ترکیبی ذرت و نیشکر در اراضی خود کرده است.

 

عبدالمجید میرزاپور افزود: این اقدام در راستای استفاده بهینه از فرصت های پیش رو و تولید علوفه چاپر با مشارکت بخش خصوصی در ۸۰۰ هکتار از اراضی این شرکت انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر کارون شوشتر با پیش بینی برداشت ۶۰ تن علوفه از هر هکتار کشت ترکیبی گفت: ترکیب ذرت و نیشکر علاوه بر صرفه اقتصادی، ضمن حفظ ریشه نیشکر جیره غذائی جدیدی برای دام های شیری و پرواری به شمار می رود.

 

وی افزود: نیشکر با پروئتین بالا، فیبرمغذی، فسفر، پتاسیم و کلسیم با ترکیب گیاه خوش خوراک ذرت می تواند جایگزین مناسبی برای کاه و یونجه و سایر خوراک های غنی شده صنعتی دامی باشد.

 

میرزاپور اظهار داشت: علوفه جدید تولید شده را می توان با نام (نیذر چاپر) به دامداری و دام پروری کشور معرفی و در جیره غذایی دام های سبک، سنگین و نیمه سنگین به ثبت رساند.

 

وی افزود: ترکیب ذرت و نیشکر چه از نظر محصول و چه از نظر ارزش غذایی دارای اهمیت خاصی است و می تواند تحولی بزرگ در تامین اقتصادی علوفه مورد نیاز کشور باشد.