کشت پاییزه در ۴۰ هزار هکتار از اراضی شادگان آغاز شد

کشت پاییزه در ۴۰ هزار هکتار از اراضی شادگان آغاز شد

 مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: کشت پاییزه کلزا، گندم، جو و باقلا در سطح ۴۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش تابا،خلیل منیعات اظهار داشت:گندم، جو و کلزا عمده محصولات کشت پاییزه در شادگان هستند که کشت آنها تا آذرماه در این شهرستان ادامه دارد.

 

وی با پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی کشت پاییزه در سال زراعی جاری در شادگان افزود: در سال گذشته ۱۱ هزار هکتار گندم در اراضی کشاورزی شادگان کشت شد که پیش بینی شده در سال زارعی جدید این میزان به ۱۸ هزار هکتار افزایش یابد.

 

مدیر جهاد کشاوزی شادگان گفت: همچنین در سال گذشته هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شادگان زیر کشت کلزا رفت که امسال این میزان به ۲ هزار هکتار خواهد رسید و کشت محصول جو از سه هزار هکتار به ۶ هزار هکتار افزایش می یابد.

 

منیعات بیان کرد: طبق دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری ۱۲ هزار تن کود برای کشت پاییزه بین کشاورزان شادگانی توزیع خواهد شد تا مشکلی در این زمینه نداشته باشند ضمن اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده به هر کشاورزی ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی بدون آورده داده خواهد شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شادگان مهمترین مشکل و دغدغه کشاورزان شادگان را عدم اطمینان از تامین آب برای کشت پاییزه عنوان کرد و افزود: این مهم باعث شده تا کشاورزان حوضه آبی جراحی و پایین دست دارخوین در خصوص کشت و یا عدم کشت بلاتکلیف باشند.

وی اظهار داشت: با این وجود مدیریت جهاد کشاورزی شادگان در راستای حمایت از کشاورزان اقدام به تامین نهادهای مورد نیاز در حد توان کرده است.