کلاهبردار پیش‌فروش املاک در اهواز دستگیر شد

کلاهبردار پیش‌فروش املاک در اهواز دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: فردی که با شیوه پیش‌فروش املاک بیش از ۲۱۶ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی اهواز دستگیر شد.

 

به گزارش تابا، سردار حیدر عباس زاده در خصوص این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری با شیوه و شگرد خرید و فروش املاک (پیش‌فروش) در سطح شهرستان اهواز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: مأموران پلیس آگاهی با انجام کار اطلاعاتی پس از شناسایی کلاهبردار متواری، روز گذشته وی را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

 

عباس زاده با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به ۹ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد، ادامه داد: در بررسی کارآگاهان مشخص شد وی به شیوه مشارکت با صاحب زمین در ساخت‌وساز آپارتمان و انجام قولنامه صوری با خریداران اقدام به کلاهبرداری کرده است.

 

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان با اشاره به اینکه این کلاهبردار پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد، به شهروندان توصیه کرد: برای پیش خرید ملک باید علاوه بر از صحت و سقم اسناد ارائه شده از سوی فروشنده آگاه و مطمئن شوند، قرارداد را در بنگاه‌های معاملات ملکی دارای مجوز منعقد و کد رهگیری معتبر دریافت کنند.