کلنگ زائرسرای معلمان خوزستانی زده خواهد شد/در استخدام های آتی سهمیه ویژه ای به خوزستان می دهیم وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان؛

کلنگ زائرسرای معلمان خوزستانی زده خواهد شد/در استخدام های آتی سهمیه ویژه ای به خوزستان می دهیم

۲۲ بهمن ماه سال جاری کلنگ زائرسرا را برای همکاران خوزستانی در آموزش و پرورش، در مشهد مقدس به زمین خواهیم زد./در استخدامی های آتی سهمیه ویژه ای را به استان خوزستان اختصاص می دهیم تا بتوانیم در فرصت و زمان کوتاه تری عقب افتادگی خوزستان در حوزه نیروی انسانی جبران کنیم.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ سید محمد بطحایی صبح امروز ۲۵ آذر ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی مناطق مرزی خوزستان که در استانداری استان خوزستان برگزار شد، اظهارکرد: از این فرصت استفاده می کنم و از همکارانم در این استان که با وجود شرایط سخت آب و هوایی و نامساعد زیرساخت‌ها، پرچم تعلیم و تربیت را برفراز نگه داشته اند تشکر می‌کنم.

 

وی با بیان اینکه خوزستان سهم بزرگی را در تمدن اسلامی به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: آموزش و پرورش دروازه ورود به جامعه مطلوب است و اگر بخواهیم جامعه ‌ای بدون ناهنجاری و آسیب ‌های اجتماعی داشته باشیم؛ باید به آموزش و پرورش توجه ویژه شود.

 

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: متاسفانه مشکلاتی مانند فضای آموزشی و وضعیت مدارس از مسائل مزمن است؛ ۲۰ سال پیش همین مسائل را در جلسات گفته شد و ۲۰ سال آینده نیز باز هم در جلسات همین موضوعات را مطرح می شود مگر اینکه این حلقه را با تغییر محتوا و تحول در آموزش و پرورش بشکانیم.

 

بطحایی افزود: روش‌های آموزش و پرورش ما مربوط به ۲۰ الی ۳۰ سال پیش است، در حالی که با وجود پیچیدگی های جامعه و مسائل اقتضای امروز می طلبد که با جسارت و جرئت بیشتری به سمت تغییر و تحول حرکت  کنیم.

 

 وی گفت: تمرکز و تفویض اختیار به عنوان یکی از مهمترین مسائل برای تحول در آموزش و پرورش است.

 

بطحایی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش بستری مناسب برای به چالش کشاندن وزیر در زمینه کیفیت مسایل آموزشی است، اظهار کرد: باید به جایی برسیم که به جای صحبت درباره مشکلات زیرساختی و دیگر مشکلات در چنین جلساتی وزیر را در کیفیت مسایل آموزشی به چالش بکشانیم نه اینکه همچنان از مشکلات حرف بزنیم.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این استان ۱۱ منطقه مرزی وجود دارد، تصریح کرد: بحث اصلی بی سوادی در این مناطق شاه بیت مشکلات و معضلات آنها است. مناطق مرزی در معرض خطرات و هجمه های فرهنگی برون مرزی هستند که باید در افزایش سواد و تحصیلات آنها تلاش بیشتری داشته باشیم.

 

وی خبر داد: در استخدامی های آتی سهمیه ویژه ای را به استان خوزستان اختصاص می دهیم تا بتوانیم در فرصت و زمان کوتاه تری عقب افتادگی خوزستان در حوزه نیروی انسانی جبران کنیم.

 

بطحایی در پایان گفت:  ان شاالله در ۲۲ بهمن ماه سال جاری کلنگ زائرسرا را برای همکاران خوزستانی در آموزش و پرورش، در مشهد مقدس به زمین خواهیم زد./ فدعمی