کیت های تشخیص کرونا در دزفول رو به اتمام است

کیت های تشخیص کرونا در دزفول رو به اتمام است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه هزینه هر تست پنج میلیون ریال است، گفت: کیت به اندازه سه روز دیگر در اختیار داریم و درصورت تامین نشدن، ممکن است نمونه گیری کرونا در دزفول متوقف شود.

به گزارش تابا؛یوسف پریدار در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان دزفول در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان افزود: برای برپایی بیمارستان صحرایی مکاتبات لازم انجام شده ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی اظهارداشت: ابتدا عنوان شد بیمارستان ۶۰ تختخوابی صحرایی بدون سیستم سرمایشی در دزفول راه اندازی می‌کنیم که با توجه به گرمای هوای شهرستان اعتراض کردیم؛ سپس گفتند حاضریم بیمارستان صحرایی با تمام تجهیزات راه اندازی کنیم ولی باز هم اقدامی نشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به خستگی کادر پزشکی این دانشگاه افزود: درصورت راه اندازی بیمارستان صحرایی، فرصت تنفس و تجدید انرژی به نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی داده می‌شود.

 

وی با انتقاد از کم لطفی‌ها به دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: دانشگاه در شرایط کرونا نیاز فوری به نیروی انسانی و تجهیزات دارد ولی متاسفانه با وجود پیگیری فراوان فقط سه نفر پرستار از شهرهای سفید به دزفول اعزام شد و هیچ کمکی درخصوص تامین نیروی آی سی یو و پزشک انجام نشد.

وی گفت: ۲ ماه قبل پیش بینی کردیم درصورت اعمال قرنطینه ۱۰ درصدی روزانه با بستری بین ۲۰ تا ۳۰ بیمار مواجه خواهیم شد که این پیش بینی‌ها اکنون محقق شده و با این مراجعات، ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول و نظام مافی شوش تکمیل شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه بیمارستان نبوی در حال حاضر جور تخت‌های عادی بیمارستان گنجویان دزفول را می‌کشد، افزود: تمام بخش‌های بیمارستانی حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول مورد استفاده قرار گرفته‌اند ضمن اینکه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های نظام مافی شوش و کارون گتوند نیز پذیرش می‌شوند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر قرنطینه به ۱۰ درصد رسیده و ویروس در سطح جامعه در حال چرخش است لذا تست گیری در این شرایط دیگر فایده‌ای ندارد.

 

پریدار افزود: روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بستری می‌شوند که طبق نظر کارشناسان تا پایان تیرماه این آمار به روزانه ۱۰ تا ۲۰ نفر کاهش می‌یابد.