گذرگاه‌های مرزی ایران با عراق پذیرای زایران اربعین نیست جانشین فرماندهی ناجا جمهوری اسلامی ایران

گذرگاه‌های مرزی ایران با عراق پذیرای زایران اربعین نیست

 جانشین فرماندهی ناجا جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور عراق امسال پذیرای زایران خارجی اربعین حسینی نیست و هموطنان به سمت گذرگاه‌های مرزی با عراق مراجعه نکنند.

به گزارش تابا،سردار قاسم رضایی شنبه در حاشیه بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه بیان کرد: مرزهای شلمچه، چذابه، مهران و خسروی تا پس از اربعین حسینی به روی زایران گشوده نخواهد شد.

وی افزود: هرساله این مرزها با شور و حال حسینی آماده استقبال از زایران اباعبدا… الحسین (ع) بودند ولی امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد مبارزه با کرونا، مرزهای ایران با عراق پذیرای هیچ زایر اربعین نخواهد بود.

جانشین فرماندهی ناجا گفت: در مرزهای مشترک ایران و عراق هیچ گونه تمهیدی برای پذیرایی از زایرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند اندیشیده نشده و در این مدت هیچ موکبی در مرزها مستقر نخواهد شد.

 

سردار رضایی بیان کرد: در ایم اربعین سال‌های گذشته هر چهار گذرگاه مرزی با عراق، به ویژه مرز شلمچه ، پذیرای هزاران زایر اربعین از سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر بود.

 

وی افزود: امسال به واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا مرز شلمچه نمی‌تواند پذیرای زایران اربعین حسینی باشد، این ویروس باعث شده که امسال همایش اربعین که بزرگترین کنگره جهان اسلام است برگزار نشود.

 

سردار رضایی با تاکید بر اجتناب زایران در مراجعه به گذرگاه‌های مرزی با عراق گفت:طرف عراقی آمادگی پذیرش زایران خارجی اربعین را ندارد و با توجه به درخواست عراقی‌ها، هیچ زایری اربعین امسال پذیرش نخواهد شد.

 

وی افزود: امیدواریم در سال های بعد این همایش جهان اسلام برگزار، و مسیر به سوی عراق باز شود.