گفتن اینکه تحریم اثر ندارد به معنی حمایت از آمریکا است رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

گفتن اینکه تحریم اثر ندارد به معنی حمایت از آمریکا است

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ایران با حضور همیشگی خود در صحنه بارها حماسه آفرینی کرده و دشمنان را مایوس کرده اند، گفت: روز دوم اسفند مردم باید با حضور در پای صندوق های رای دوباره افتخار و حماسه جدیدی بیافرینند.

به گزارش تابا؛حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، مجلس شورای اسلامی را نهادی بسیار مهم و قدرتمند دانست و تاکید کرد: برای حل مشکلات مردم همه باید با هم و در کنارهم باشیم و در این راه دولت و مجلس می توانند با همکاری و همفکری خود مشکلات را برطرف کنند.

 

در ماه بهمن مبارک و در آستانه یک روز تاریخی مهم برای کشورمان هستیم. مردم عزیز و بزرگوار ما امسال در مقاطع مختلف با حضور و همکاریشان در صحنه در کنار یکدیگر حماسه‌های بسیار بزرگی را آفریدند.

 

از آغاز سال در روزهای اولیه ماه فروردین که برای بسیاری از استان‌های ما مشکل سیل پیش آمده بود، یک حضور همه جانبه مردم توانست کاری کند که در یک زمان کوتاه مردم بتوانند به مسکن و زندگی‌شان برگردند و دولت هم متعهد شد که همه انبیه هایی که آسیب دیده بود را تا پایان امسال به سرانجام برساند.

 

در آبان‌ماه مردم در برابر حوادثی که دشمنان می‌خواستند از آن حادثه سوء استفاده کنند، به صحنه آمدند و در همان روزهای ابتدایی از زنجان و تبریز آغاز شد و همه استان‌های کشور به صحنه آمدند و آن افتخارات بزرگ، یکپارچگی، وحدت و امنیت ملی را که مورد توجه همه بود، آن جلوه‌های زیبای ماندگار را ساختند.

 

البته وقتی از آذربایجان و تبریز نام می‌بریم باید به سالگرد ۲۹ بهمن سال ۵۶ هم اشاره کنیم که آن حادثه، حادثه بسیار مهم بود والبته به عنوان چهلم، حادثه قم بود که در ۱۹ دی در قم اتفاق افتاده بود اما آنهایی که تاریخ انقلاب را به یاد دارند به خوبی می‌دانند که قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ کمر رژیم را شکاند و یک امیدواری عظیم و بزرگی را در سراسر کشور بوجود آورد.

 

برای همه روشن بود که در یک حرکتی که مردم آذربایجان و مردم تبریز به صحنه آمدند، پیروزی ما حتمی و قطعی است. بعد از ۲۹ بهمن سال ۵۶ همه آنهایی که محاسبات سیاسی و اجتماعی در اختیار آنها بود و از رجال بزرگ بودند، می‌دانستند که این قیام مردم پایان کار رژیم است و شما دیدید در کمتر از یکسال شاه از کشور فرار کرد و در کمتر از یکسال در ۲۲ بهمن سال بعد انقلاب شکوهمند ما به پیروزی رسید.

 

در کنار مسأله حضور مردم در آبان مسأله شهادت سردار عزیز، سردار سلیمانی بود که مردم یک کار اعجاب‌آوری را انجام دادند یعنی همه دنیا و منطقه را به شگفتی وا داشتند و هیچ کس فکر نمی کرد بین نیروهای مسلح و مردم این همه ارتباط نزدیک باشد.

 

هیچ‌کس نمی‌دانست که موضوع مبارزه با تروریسم برای مردم ایران اینقدر مهم باشد و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که امنیت منطقه خاورمیانه و همسایگان ما برای مردم این همه اهمیت دارد.