یکهزار و ۱۴۴ دکل برق منطقه ای خوزستان در وضعیت بحرانی قرار دارند مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد:

یکهزار و ۱۴۴ دکل برق منطقه ای خوزستان در وضعیت بحرانی قرار دارند

 مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: سیل تاکنون سه هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال به تاسیسات و زیرساخت های این شرکت خسارت وارد کرد.

 

به گزارش تابا، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: یک هزار و ۶۹۵ دکل برق منطقه‌ای خوزستان در معرض آبگرفتگی سیل قرار داشت که از این تعداد یکهزار و ۱۴۴ دکل در وضعیت بحرانی قرار دارند و باید به آنها رسیدگی شود.

 

وی با بیان اینکه ۶ دکل سقوط کرده در سیل نیاز به اصلاح و بازسازی دارند، تصریح کرد: جاده‌های دسترسی خطوط و فونداسیون دکل‌ها به دلیل شدت و ماندگاری سیل دچار آبشستگی شدند و باید در همه آنها ترمیم صورت گرفته و جاده‌های دسترسی بازسازی شوند.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: از ۴۷ پست در معرض آبگرفتگی ۱۸ پست حالت بحرانی داشتند و سیل به بستر و دیوارهای محوطه‌های آنها نیز خساراتی زده است.

 

دشت بزرگ انجام اقدامات مقابله‌ای برای سیل بندی و خاکریزی در اطراف این ۱۸ پست را یکی دیگر از خسارت‌های شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در سیل اخیر اعلام کرد.

 

وی با بیان اینکه همه تلاش برق منطقه‌ای خوزستان این بوده که خاموشی در شبکه رخ ندهد، تاکید کرد: در شبکه انتقال و فوق توزیع استان هیچ گونه خاموشی ناشی از سیل رخ نداده و لازم است در این خصوص از دستگاه‌هایی که در استحکام بخشی پست‌ها با ما همکاری داشتند تشکر کنم.