یکی از میادین دزفول به نام غلامرضا قصاب نامگذاری می شود

یکی از میادین دزفول به نام غلامرضا قصاب نامگذاری می شود

غلامرضا قصاب اولین کشتی‌گیر خوزستانی است که در سال ۱۹۷۶ در المپیک به روی تشک رفت و به مدت هشت سال نیز کاپیتانی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران را برعهده داشت. او بعد از خداحافظی از کشتی، در عرصه مربیگری به کشتی ایران و خوزستان خدمات ارزنده‌ای داشت.

به گزارش تابا؛یکی از میادین یا معابر شهری دزفول به نام غلامرضا قصاب، پیشکسوت کشتی و اولین خوزستانی شرکت‌کننده در المپیک نام‌گذاری خواهد شد.

 

این پیشکسوت خوزستانی سال‌ها در سالنی که مالک آن، آموزش و پرورش بود، مستاجر و در حال آموزش علاقه‌مندان به این رشته بود تا این‌که چند روز پیش طی یک تماس تلفنی متوجه می‌شود که حکم تخلیه این سالن صادر شده است و باید برای همیشه آن سالن را ترک کند.

 

قصاب تا به سالن می‌رسد، می‌بیند که نیمی از وسایلش جمع شده است و خود نیز با بوسه بر چهار طرف تشک‌ کشتی، آن را جمع می‌کند و پشت یک وانت می‌گذارد و تمام خاطراتش را به خانه می‌برد.

 

این رفتار با پیشکسوت کشتی خوزستان که سال‌ها خدمات ارزنده‌ای به نوجوانان و جوانان استان به ویژه شهرستان دزفول داشته است، با واکنش‌هایی از سوی قهرمانان ملی و علاقه‌مندان به این رشته همراه بود و این رفتار را در شان یک پیشکسوت ندانستند.

 

همین موضوع نیز باعث شد که شب گذشته (جمعه)، سرپرست فرمانداری دزفول و رییس و اعضای شورای شهر دزفول به دیدار غلامرضا قصاب بروند و از او دلجویی کنند.

 

در همین دیدار نیز رییس شورای شهر دزفول با بیان این‌که این اتفاق باعث دلخوری قهرمانان این رشته و مردم دزفول شد، عنوان کرد: “به زودی یکی از میادین یا معابر شهری دزفول به نام غلامرضا قصاب نامگذاری خواهد شد.”

 

سرپرست فرمانداری دزفول نیز بیان کرد: به زودی مشکل ادامه فعالیت این پیشکسوت در رشته‌ مورد علاقه‌اش حل خواهد شد.

 

در جریان این دیدار، غلامرضا قصاب یکی از مدال‌های خود را به فرماندار دزفول اهدا کرد.