یک خوزستانی رییس سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران شد

یک خوزستانی رییس سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران شد

یک خوزستانی به عنوان رییس سبک سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران انتخاب شد.

 

به گزارش تابا؛هومن عزیزی اظهارکرد: سبک سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران که یک سبک دارای مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان است، از جمله سبک‌های فعال کاراته در کشور محسوب می‌شود. اخیرا نیز من با حکم رییس سازمان جهانی سی‌شین کیوکوشین به عنوان رییس این سبک در ایران انتخاب شدم.

 

وی بیان کرد: با توجه به این‌که سی‌شین کیوکوشین جهانی یک سبک فعال در فدراسیون کاراته است، ورزشکاران آقا و خانم تمام رده‌های سنی این سبک نیز فعال هستند. البته یکسری پراکندگی‌ها وجود دارد و تلاش می‌کنم تا این سبک در تمام استان‌ها رشد و توسعه بیشتری پیدا کند.

 

رییس سبک سی‌شین کیوکوشین جهانی ایران عنوان کرد: برنامه‌های خوبی برای این سبک مدنظر است و قصد داریم ورزشکاران را به مسابقات جهانی و بین‌المللی اعزام کنیم. همچنین قرار است در هر شش ماه، یک تیم‌ملی معرفی کنیم تا ورزشکاران ایرانی برای حضور در میادین بین‌المللی آماده باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: خود من در گذشته نماینده سبک سی‌شین کیوکوشین جهانی در خوزستان بودم و این سبک در استان نیز فعال و از شرایط خوبی برخوردار است.

 

عزیزی عنوان کرد: برای رشد و توسعه بیشتر این سبک در خوزستان قصد دارم با حمایت اسپانسرها یک مدرسه غیرانتفاعی تاسیس کنیم که ورزش آن مدرسه، رشته کاراته باشد که آموزش و پرورش نیز با این موضوع موافق است. همچنین در نظر داریم اولین مسابقات استانی در سال جدید را طی چند روز آینده برگزار کنیم تا حیطه فعالیت‌مان گسترده شود.

 

وی در پایان گفت: سبک سی‌شین کیوکوشین جهانی در دو بخش رینگی و تاتامی انجام می‌شود که در ایران نیز در هر دو بخش، علاقه‌مندان خاص خود را دارد و استقبال خوبی از آن صورت می‌گیرد.