یک هزار واحد مسکونی سیل زده در دشت آزادگان و هویزه احداث و بازسازی میشود

یک هزار واحد مسکونی سیل زده در دشت آزادگان و هویزه احداث و بازسازی میشود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دشت آزادگان و هویزه یک هزار واحد مسکونی سیل زده برای احداث و بازسازی پیش بینی شده که کار بین سپاه تهران، کرمان و خوزستان تقسیم شده است.

 

به گزارش تابا؛سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی و تعمیر ۵۰۲ واحد مسکونی سیل زده در دشت آزادگان و هویزه در غرب خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: بسیج مستضعفین در سطح کشور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی را در استان های مازندران گلستان، ایلام، لرستان، خوزستان و خراسان شمالی تعهد کرده است.

 

وی گفت: همچنین در دشت آزادگان و هویزه یک هزار واحد مسکونی سیل زده برای احداث و بازسازی پیش بینی شده که کار بین سپاه تهران، کرمان و خوزستان تقسیم شده است.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه‌های عید فطر امسال درخصوص توجه و رسیدگی به مردم، گفت: رهبری به طور خاص در این زمینه درباره خوزستان تذکر دادند.

 

سرتیپ پاسدار غیب‌پرور گفت: تاکنون از برنامه های خود عقب نبوده و کارها به خوبی پیش رفته است و امید است در ادامه نیز بتوانیم در کوتاه ترین زمان خدمت شایانی به مردم این منطقه ارایه دهیم.

 

وی گفت: کارهای مهم مثل ساخت سیل بند، سم پاشی، تخلیه آب، تجهیز مساجد و مدارس در حدود ۲۸ روستا در دشت آزادگان و هویزه تقریبا انجام شده است. پاکسازی خانه‌ها که در گام اول یک اولویت بود نیز به اتمام رسیده است و خانه‌ها حالا دیگر در مرحله ساخت و ساز هستند.

 

وی بیان کرد: روستای شاکریه از توابع دشت آزادگان نسبت به سایر روستاهای این منطقه بیشتر آسیب دیده اما با کمک سپاه اقلام مورد نیاز مردم به دست آنها رسیده و این خدمت رسانی همچنان ادامه دارد.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در روستای شاکریه تعداد انگشت شماری از اهالی از دریافت اقلام حمایتی محروم مانده اند که در روزهای آینده کالاهای اساسی به دست این خانوارها می‌رسد.