یک هزار و ۲۰۸ مدرسه درطرح جوانه ها شرکت کردند مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در جشن پایانی بورس تحصیلی

یک هزار و ۲۰۸ مدرسه درطرح جوانه ها شرکت کردند

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: یک هزار و ۲۰۸ مدرسه در مناطق محروم و عشایری استان در طرح جوانه‌ها (اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان مناطق محروم) شرکت کردند.

 

به گزارش تابا؛محمد صادق کریمی کیا یکشنبه در جشن اختتامیه طرح جوانه‌ها (اعطای بورس تحصیلی به دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار) در تالار امام رضا (ع) اهواز بیان کرد: این طرح در بین مدارس با ضریب محرومیت ۶ تا ۹ اجرا شده است و با برگزاری آزمون در بین ۱۲۰ هزار دانش آموزان مناطق کم برخوردار، عشایری و شبانه روزی یک هزار و ۲۵۰ دانش آموز با استعداد و نخبه برای دریافت بورس تحصیلی مشخص شدند.

 

وی گفت: این طرح در سال ۹۶ برای نخستین بار اجرا شد و در ۲ سال متوالی ۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز نخبه در این مناطق برای دریافت بورسیه تحصیلی انتخاب شدند وامسال هم در دوره متوسطه اول برگزار شد که ۶۳ درصد منتخبان این طرح دانش آموزان دختر هستند.

 

کریمی کیا با اشاره به شرایط انتخاب دانش آموزان در طرح جوانه‌ها اظهار داشت: در این طرح ۶۰ درصد نمره آزمون و ۴۰ درصد معدل فرد در نظر گرفته می‌شود با این شرط که معدل دانش آموز بالاتر از ۱۷ و نمرات وی نیز بالاتر از ۱۵ باشد.

 

وی با بیان اینکه این طرح با استفاده از منابع اعتباری استانداری و با کمک خیران انجام گرفته است افزود: بانک اطلاعاتی از دانش آموزان منتخب این طرح تشکیل می‌شود تا نام این دانش آموزان با استعداد در آموزش و پرورش استان جمع آوری و ثبت شود.

 

وی گفت: استانداری از دانش آموزان خوزستانی که برای رسیدن به درجات عالی تلاش و همت کنند، حمایت خواهد کرد.