۱۸ میلیون مترمربع از سوی قرارگاه کربلا در خوزستان ضد عفونی شد

۱۸ میلیون مترمربع از سوی قرارگاه کربلا در خوزستان ضد عفونی شد

 فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور گفت: ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر را ضدعفونی کردیم و روز چهارشنبه و پنجشنبه در اهواز و سایر شهرهای خوزستان این کار را انجام دهیم.

 

به گزارش تابا؛سردار احمد خادم سیدالشهدا اظهار کرد: عملیات بیولوژیک مدافعان سلامت در استان‌های خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد و قم طی روزهای آینده برگزار می‌شود؛ استعدادی را که طی ۲۵ روز در این چهار استان به کار گرفتیم شامل کلیه یگان‌های نیروی زمینی سپاه، قرارگاه کربلا و تیپ‌های مردم پایه بود.

 

وی افزود: اماکن و معابر را ضدعفونی و تاکنون ۱۸ میلیون مترمربع از اماکن و معابر را ضدعفونی کردیم و درنظر داریم که روز چهارشنبه و پنجشنبه در اهواز و سایر شهرهای خوزستان این کار را انجام دهیم؛ کار بسیار بزرگی برای ضدعفونی معابر و اماکن است که توسط یگان‌های جنگ نوین انجام می‌شود.

 

سردار خادم سید الشهدا بیان کرد: این یگان‌ها همیشه در دوران دفاع مقدس در مقابل شیمیایی که بعثی‌ها می‌زدند، مقابله می‌کردند؛ شهدای عزیزی از این یگان تقدیم انقلاب اسلامی کردیم و تجربه گرانقدر و گران سنگی در این زمینه داریم؛ یگان‌های جنگ نوین با تجربه و آموزشی که دارند ان شاءالله در این عملیات دفاع بیولوژیک مدافع سلامت، شرکت می‌کنند.

 

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور گفت: اقدامات خوبی در خوزستان انجام دادیم و بیمارستان صحرایی با ۶۰ تخت را در بیمارستان بقایی اجرا کردیم؛ بیمارستان صحرایی امام حسین را با ۴۰۰ تخت نیز برپا کردیم. ۱۰ دستگاه آمبولانس در اختیار علوم پزشکی قرار گرفته و راه اندازی هفت تخت آی. سی. یو با بودجه‌ای قریب به دو میلیارد تومان نیز از دیگر اقدامات انجام شده است. در ادامه کارها نیز روز چهارشنبه یک رزمایش بزرگ را در اهواز برپا می‌کنیم./مهر