۲۳ هزار و ۲۶۸زائر از مرز چذابه وارد میهن شدند

۲۳ هزار و ۲۶۸زائر از مرز چذابه وارد میهن شدند

فرماندار دشت آزادگان گفت: ۲۹۳هزار و ۲۴۵ زائر اربعین حسینی از اول ماه صفر تا ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۵صفر از گذرگاه مرزی و بین المللی چذابه به سمت کربلای معلا و نجف اشرف عزیمت کردند.

 

به گزارش تابا؛حمید سیلاوی در پایانه مرزی چذابه افزود: در شبانه روز گذشته (هشت صبح روز یکشنبه تا هشت صبح دوشنبه) در مجموع ۳۲ هزار و ۸۵۴ زائر اربعین از نقطه صفر مرزی چذابه به شهرهای مقدس عراق سفر کردند و در این مدت نیز ۲۳ هزار و ۲۶۸زائر نیز از مرز چذابه به سلامت وارد میهن اسلامی شدند.

 

وی گفت: تردد زائران اربعین حسینی در مرز چذابه به صورت روان در حال انجام است ولی در ساعاتی از صبح و اواخر شب با افزایش زائران خروجی رو به رو هستیم که با فعال کردن گیت های خروجی گذرنامه و دستگاه های ایکس ری  وضعیت به حالت عادی برمی گردد.

 

فرماندار دشت آزادگان که مرز چذابه در حوزه سیاسی وی قرار دارد افزود: در ۲ روز آینده با موج جدید خروجی زائران اربعین حسینی رو به رو خواهیم بود که از هم اکنون تمهیدات لازم برای عبور آسان و سریع زائران از پایانه چذابه فراهم شده است.

 

وی گفت: تردد زائران اربعین حسینی در مرز چذابه به صورت لحظه ای رصد و پایش می شود تا در صورت بروز مشکل در روند جابهجایی زائران ، دستگاه های اجرایی و کمیته های عضو ستاد اربعین خوزستان وارد عمل شوند.