۲ میلیون محموله داروی ویژه کرونا وارد کشور شد

۲ میلیون محموله داروی ویژه کرونا وارد کشور شد

رئیس جمعیت هلال احمر کشور از ورود بیش از ۲ میلیون محموله داروی ویژه بیماران مبتلا به کرونا وارد کشور شد.

 

به گزارش تابا، کریم همتی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه امدادرسانی به آسیب دیدگان در حوادث بیان داشت: جمعیت هلال احمر پس از وزارت بهداشت دومین دستگاهی است که در راستای مبارزه با ویروس کرونا به کمک مردم آمده است.

 

وی به کمک‌های هلال احمر در حوزه کرونا اشاره کرد و افزود: بیش از دو میلیون محموله داروی ضروری و مورد نیاز برای بیماران کرونا توسط هلال‌احمر وارد کشور شده همچنین بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای هلال‌احمر در سطح کشور کار غربالگری ورودی شهرها را بر عهده داشتند.

 

رئیس هلال احمر کشور گفت: ۲۵ استان کشور همزمان با شیوع ویروس کرونا و در اوایل سال‌جاری درگیر سیل شدند که امدادرسانی به آسیب دیدگان متأثر از سیل توسط نیروهای امدادی هلال احمر با تمام قوا و توان انجام شد.

 

وی به اقدامات دیگر هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: واردات واکسن آنفلوآنزا توسط هلال‌احمر انجام شده همچنین هشت فروند هلی‌کوپتر آسیب‌دیده هلال‌احمر بازسازی خواهند شد .

 

همتی در بخشی از سخنان خود به راه‌اندازی خانه هلال احمر در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: با کمک و همکاری داوطلبان و دهیاران ۳۰ هزار خانه هلال در کشور راه اندازی و فعال می‌شود و اولین اقدامی که در خانه‌های هلال احمر با هدف افزایش تاب آوری و کسب مهارت‌های امدادی در زمان حوادث انجام می‌شود، آموزش خواهد بود.

 

همتی تصریح کرد: حضور نیروهای امدادی و داوطلب جمعیت هلال احمر در حوادث باعث آرامش در بحران‌ها و حوادث می‌شود ضمن اینکه اعتماد مردم به این نهاد بین المللی، مهم‌ترین ارزش برای جمعیت هلال احمر است.