۳۸ درصد اصناف اندیمشک فاقد کد سامانه سلامت هستند

۳۸ درصد اصناف اندیمشک فاقد کد سامانه سلامت هستند

 سرپرست مرکز بهداشت اندیمشک گفت: ۳۸ درصد اصناف شهرستان اندیمشک هنوز کد سامانه سلامت نگرفته‌اند که تا پایان روز چهارشنبه مهلت دارند این کد را دریافت کنند، در غیر این صورت واحدهای صنفی آنها پلمب می‌شوند.

به گزارش تابا؛فریدون کاظمی اظهار کرد: نظارت و بازرسی از همه واحدهای عرضه مواد خوراکی با هدف حراست از سلامت عموم شهروندان به صورت مستمر در حال انجام است.

 

وی افزود: در نظارت و بازرسی‌های انجام شده در شب گذشته، پنج واحد صنفی متخلف اغذیه‌فروشی که تذکرات ارائه شده بهداشت را نادیده گرفته بودند، پلمب و به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

سرپرست شبکه بهداشت اندیمشک گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی و حفظ فاصله اجتماعی برای مقابله با شیوع گسترده بیماری کرونا حائز اهمیت بوده است،. از این رو همه واحدهای صنفی برای حفظ سلامت خویش و شهروندان باید موارد اعلامی را رعایت کنند.

 

وی افزود: این پنج واحد صنفی متخلف با وجود تذکرات مکرر بازرسان، نواقص ابلاغ شده را در زمان مقرر رفع نکردند، از این رو از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری به عمل آمد.

کاظمی افزود: هدف از آموزش، فرهنگ‌سازی، سیاست و اولویت راهبردی مرکز بهداشت و درمان شهرستان اندیمشک حفظ سلامت عموم جامعه است و مهار شیوع ویروس کووید – ۱۹ است.

 

سرپرست شبکه بهداشت اندیمشک تصریح کرد: آنجا که حریم سلامتی شهروندان توسط سودجویان مورد تجاوز قرار گیرد، مرکز بهداشت بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای با متخلف برابر قانون برخورد خواهد کرد.

 

وی در پایان از همکاری نیروی انتظامی در خصوص پلمب اصناف متخلف و همکاری در حوزه بازرسی از اصناف مختلف تشکر کرد و گفت: واحدها پس از طی مراحل قانونی و رفع نواقص بهداشتی نسبت به فک پلمب آن‌ها اقدام می‌شود.