۵ دمنوش فوق‌العاده برای درمان سرفه

۵ دمنوش فوق‌العاده برای درمان سرفه

 سرفه مداوم می تواند سلامتی شما را تهدید و به خطر اندازد.سرفه مداوم باعث ایجاد اسپاسم و دفع مایعات در بدن می شود.گاهی اوقات سرفه می تواند به دلیل گردو غبار و آلرژی نیز باشد.اما سرفه همچنین می تواند نشانه سرماخوردگی و عفونت باشد.

 

تابا؛مهم نیست سرفه شما به چه دلیل باشد با نوشیدن این ۵ دمنوش به راحتی می توانید از شر آن رها شوید .

 

دمنوش آویشن

 

خوانندگان و افراد دیگری که از صداهای خود استفاده می کنند ، عاشق دمنوش آویشن هستند.جالب نیست ؟ این گیاه برای عفونت های صوتی و ریه بسیار مفید است.همچنین دارای خواص ضد التهابی است.این دمنوش باعث رفع مشکل سرفه از ریشه می گردد.این دارو مثل یک ضد باکتری عمل می کند.اگر میکروب هایی وجود داشته باشند که باعث سرفه شما می شوند ، آویشن سعی در کشتن آنها خواهد کرد.

 

دمنوش نعنا

 

نعنا یک دمنوش بسیار مؤثر برای سرفه است.به خصوص برای نرم کردن خلط گلو وتنگی نفس بسیار مفید است.دمنوش نعناع همچنین در مبارزه با التهاب و عفونت که باعث سرفه می گردد بسیار مناسب است.برای تاثیر گذاری می توانید یک عدد چوب دارچین به این دمنوش اضافه کنید.

 

دمنوش رویبوس (چای قرمز )

 

ما گاهی تصور می کنیم که علائم آلرژی فقط عطسه و آبریزش بینی است ، اما سرفه نیز می تواند یکی از دلایل آلرژی باشد.اگر با این علائم دست و پنجه نرم می کنید ، توصیه ما چای رویبوس با لیمو است.اگر سرفه شما به دلیل آلرژی باشد ، این دمنوش یک آنتی هیستامین عالی است.همچنین سرشار از مواد معدنی است که سیستم ایمنی بدن شما برای تقویت به آن نیاز دارد.بنابراین ، اگر مبتلا به آنفولانزا یا سرماخوردگی هستید ، این دمنوش ایده آل است.

 

دمنوش دارچین و عسل

 

لیمو یک ضد باکتری بسیار مؤثر است.با این وجود ، تماس مستقیم با لوزه ها به دلیل اسیدی بودن آن ممکن است به شما آسیب برساند.بنابراین ممکن است نوشیدن آن با چیزی که اسیدیته را نرم می کند ، خوب باشد.شما می توانید به این دمنوش عسل و دارچین اضافه کنید.علاوه بر نرم کردن طعم لیمو ، عسل قدرت از بین بردن باکتری ها را نیز دارد.در حقیقت ، به عنوان یک غشای محافظ عمل می کند. دارچین نیز، در بیرون ریز کردن خلط مفید است.همچنین اثر سایر مواد را افزایش می دهد.

 

دمنوش زنجبیل با عسل

 

افراد زیادی وجود دارند که زنجبیل را دوست ندارند و می ترسند از آن در نوشیدنی ها و مواد غذایی استفاده کنند.با این حال ، زنجبیل ، به ویژه برای درمان سرفه ناشی از سرماخوردگی مفید است.ویژگی برجسته زنجبیل ضد التهابی بودن آن است.با تشکر از چای زنجبیل شما سریعتر بهبود می یابید و سریعتر از درد خلاص می شوید.این بدان معنی است که شما را از درون بهبود می بخشد. این مسئله هنگام درمان سرفه بسیار مهم است.