۶۰۰ سازمان مردم نهاد در سطح خوزستان فعالیت میکند دبیر سازمان‌های مردم نهاد خوزستان

۶۰۰ سازمان مردم نهاد در سطح خوزستان فعالیت میکند

دبیر سازمان‌های مردم نهاد خوزستان گفت: حدود ۶۰۰ سازمان مردم نهاد در استان خوزستان داریم که درحال فعالیت هستند و خانه سمن‌های استان مرکزیت این سازمان‌ها را به عهده دارد تا همگرایی و هماهنگی بیشتری را ایجاد کند.

 

به گزارش تابا، زاهد مهمدی کرتلایی در خصوص سازمان‌های فعال مردم نهاد در خوزستان اظهار کرد:  فعالیت‌ سازمان‌های مردم نهاد در یک سال گذشته و خصوصا در جریان سیل اخیر خوزستان با توجه به ظرفیت های خود توانستند همراه با دولت خدمات خوبی را برای مردم سیل زده استان داشته باشند.

 

دبیر سازمان‌های مردم نهاد خوزستان ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد استان توانستند در یک سال اخیر برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان، محیط زیست، کارآفرینی و اشتغال اجرا و فعالیت های خوبی داشته باشند.

 

مهمدی کرتلایی درباره نحوه فعالیت این سازمان‌ها عنوان کرد: برخی سازمان‌های مردم نهاد از استانداری مجوز دارند، برخی دیگر که در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند نیز از فرمانداری‌ها مجوز دریافت کرده‌اند و قسمتی دیگر نیز مجوز خود را از سایر سازمان‌های دولتی دریافت کرده‌اند اما وجه اشتراک تمام سازمان‌های مردم نهاد مطالبه‌گری، حمایت از حقوق شهروندان و در عین حال حمایت از دولت در ارائه خدمات به شهروندان به ویژه در مناطق حاشیه شهر و کم برخودار و کمک به ایجاد اشتغال است.

 

وی یادآور شد: در یک سال گذشته همکاری خوبی با دولت داشتیم و توانستیم در جریان سیل با دستگاه‌های دولتی استان کارهای خوبی داشته باشیم و خانه سمن‌ها نیز در جریان این امر برای اولین بار به عنوان الگوی کشوری معرفی شود.

 

دبیر سازمان‌های مردم نهاد خوزستان درباره غرفه‌ سازمان‌های مردم نهاد در نمایشگاه هفته بزرگداشت دولت گفت: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اشتغال بسیار گسترده است و این غرفه برای آنها فضای کوچکی محسوب می‌شود ولی با این حال در همین فضا نیز محصولاتی اعم از حجاب و عفاف، منبت کاری، عرقیجات و محصولات آرایشی بهداشتی را ارائه می دهیم.