۶۵ درصد تخت های عادی بیمارستان‌های خوزستان اشغال است

۶۵ درصد تخت های عادی بیمارستان‌های خوزستان اشغال است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تخت‌های عادی بیمارستان های استان برای بیماران کرونایی تا ۶۵ درصد اشغال است و تخت های آی سی یو همچنان تکمیل است و بارمراجعه به بیمارستان ها کاهش یافته است.

 

به گزارش تابا؛فرهاد ابول نژادیان  در گفت وگوی ویژه خبری شبکه سراسری خبر سیما بیان کرد: روند ابتلا به کرونا خوزستان طی خرداد ماه افزایشی بود که وضعیت در هفته اول تیرماه تثبیت شد.

 

وی گفت: از ۱۵ تیرماه روند ابتلا به کرونا کاهش یافت و امروز آماربستری نسبت به ۱۰ روز پیش۳۵۰ نفر کم شده است.

ابول نژادیان افزود: از ابتدای اسفند ماه کادر درمان درگیر هستند و در اسفند و فروردین روزانه تا ۴۰ بیمار به بیمارستان ها مراجعه داشتند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: کادر درمان بعد از گذشت پنح ماه همچنان فعال هستند و همه پرسنل با بدون تعطیلی شبانه روز درحال فعالیت هستند و این شرایط را یک فرصت برای ارائه خدمت به مردم می دانند.

 

وی با اشاره به اینکه در این مدت هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان و آی سی یو نمانده است گفت: در بازارچه های محلی پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود ، بازارچه های محلی یکی از مکان های پرخطر انتشار ویروس کرونا هستند.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: مردم از برگزاری مراسم عزا وعروسی و تجمع در بازارچه‌ها خودداری کنند.

 

وی افزود: برای کنترل و پیشگیری از این بیماری شبکه بهداشت و درمان جزئی از این مجموعه است و نیازمند به همکاری مردم و دستگاه های مختلف هستیم.

 

ابول نژادیان تاکید کرد: متاسفانه افرادی که در قرنطینه خانگی هستند با وجود تاکید زیاد به لزوم رعایت قرنطینه و محدود کردن ارتباط خود با دیگران، به این محدودیت پایبند نیستند که از این افراد تقاضا داریم برای سلامت جامعه متعهد باشند تا دوره بیماری آن‌ها بگذرد.

 

به گفته سرپرست مرکز بهداشت خوزستان ۱۸ شهر خوزستان در وضعیت قرمز یا نارنجی شیوع کرونا هستند.