۶ بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی اختصاص یافته‌ است

۶ بیمارستان در اهواز به بیماران کرونایی اختصاص یافته‌ است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه ۶ بیمارستان اهواز برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته‌ است افزود: این بیمارستان‌ها برای خدمات رسانی نیازمند توجه جدی هستند و اگر نقصی در سیستم برق یا اکسیژن این بیمارستان ها رخ دهد فاجعه به بار خواهد آمد.

 

به گزارش تابا به نقل از روابط عمومی دانشگاه جندی شاپور اهواز دکتر فرهاد ابول نژایان در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان اهواز با اشاره به لزوم اجباری شدن استفاده از ماسک در ادارات و اماکن عمومی بیان کرد: ادارات در استان خوزستان استفاده از ماسک را برای کارکنان و مراجعه‌کنندگان اجباری کنند.

 

به گفته وی بیشتر شهرهای قرمز خوزستان در همجواری با اهواز قرار دارند و چنانچه بیماری کرونا در اهواز کنترل شود، این شهرها نیز کنترل خواهند شد.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر اصلاحات و تغییرات بسیاری در استراتژی های آزمایشگاهی انجام شده و جواب تست‌ها بیشتر از ۴۸ ساعت به طول نمی انجامد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: شهرداری اهواز نسبت به جمع آوری زباله‌های بیمارستان های کرونایی توجه ویژه ای داشته باشد و زباله های این بیمارستانها با دستورالعمل زباله های عفونی جمع آوری و معدوم شوند.

 

وی توضیح داد: همچنین زباله های بیماران قرنطینه ای نیز باید به نحوی موثر علامت گذاری شود تا مشکلی برای زباله گردها ایجاد نشود.

 

ابول نژادیان افزود: همچنین ماسک و دستکش‌های رها شده در اطراف مکان های نمونه گیری از سوی شهرداری باید جمع آوری شود تا منشا شیوع این بیماری نشود.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:سه بیلبورد از سوی شهرداری، به منظور اطلاع رسانی و درج پیام های بهداشتی در اختیار مرکز بهداشت استان قرار گیرد.

 

وی افزود: مشکلات مراکز بهداشت شرق و غرب اهواز همچون نیاز به خودرو، مکان های مناسب و بزرگ برای نمونه گیری و نیروهای بیشتر جهت کمک به مراقبین سلامت با همکاری سایر دستگاه ها رفع شود.