۸۵درصد تجمع‌های پرخطر در خوزستان مربوط به مراسم عزاداری است

۸۵درصد تجمع‌های پرخطر در خوزستان مربوط به مراسم عزاداری است

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه ۸۵ درصد تجمع‌های پرخطر در این استان در وضعیت شیوع کرونا مربوط به مراسم عزاداری است گفت: هشدار دستگاه‌های امنیتی و انتظامی مبنی بر ممنوعیت برپایی هرگونه تجمع در این شرایط در راستای حفظ سلامت مردم و شکست ویروس کرونا است.

 

به گزارش تابا سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت: اگرچه برگزاری جشن عروسی در استان خوزستان کاهش داشته است اما هنوز ۸۵ درصد تجمع ها مربوط به تشییع جنازه و مراسم خاکسپاری است. لذا از مردم خوزستان خواستاریم دستورالعمل های بهداشتی را برای حفظ سلامتی خود جدی بگیرند .

 

وی افزود:یکی از مواردی که در دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا بر آن تاکید شده، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که این مساله یکی از چالش های مهم و جدی در استان خوزستان است.

 

این مقام ارشد انتظامی افزود : همواره در ماه های اخیر دستگاه های امنیتی از مردم استان نسبت به پیامدهای منفی برگزاری تجمع در مراسم عزاداری و عروسی هشدار داده اند و در این راستا بارها با بزرگان طوایف و بستگان متوفیان مذاکره شده است که مراسم تشییع و خاکسپاری با محدودیت برگزار شود اما بعضا اطرافیان آنها این موارد را رعایت نمی کنند.

 

وی تصریح کرد: همچنین در نشست های مختلف به فرماندهان انتظامی و حتی به روسای کلانتری‌ها و پاسگاه ها در استان ابلاغ شده است که هر منطقه ای قصد برگزاری مراسم عزاداری یا عروسی دارند خود به بزرگان مراجعه کرده و با مذاکره و کار ایجابی از تجمع جلوگیری کنند.

 

سردار عباس زاده بیان کرد : با این وجود اگر در منطقه ای کم توجهی دیده شد، ناچاریم با هماهنگی دادستان از برگزاری مراسم و تجمع ممانعت کنیم .

 

وی گفت: نیروی انتظامی با همکاری وزارت صمت، تعزیرات، اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌ها اقدام خوبی برای سرکشی و بازدید از اماکن داشته اند که هدف اصلی رعایت دستورالعمل های بهداشتی بوده است.