۱۵۰ میلیارد ریال از صندوق ذخیره ملی به کمربند سبز اهواز اختصاص یافت

۱۵۰ میلیارد ریال از صندوق ذخیره ملی به کمربند سبز اهواز اختصاص یافت

 شهردار اهواز با اشاره به اینکه تکمیل کمربند سبز اهواز مانع تصرفات غیرمجاز زمین ها می شود گفت: مقابله با گرد و غبار، تلطیف هوا، ایجاد تفرجگاه برای شهروندان و احداث کلینیک های گل و گیاه از دیگر مزایای اتمام کمربند سبز اهواز است.

 

به گزارش تابا؛منصور کتانباف روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی پروژه یکهزار هکتاری کمربند سبز و احداث مجتمع گل و گیاه در منطقه عین ۲ اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مطالعه احداث کمربند سبز اهواز در سال ۱۳۷۳ به مساحت هفت هزار و ۲۰۰ هکتار انجام شد.

 

کتانباف گفت:پارسال اقداماتی برای توسعه و تکمیل کمربند سبز اهواز از طریق سازمان حفاظت محیط زیست کشور انجام شد که امسال از محل اعتبار مقابله با گرد و غبار ۱۵۰ میلیارد ریال از صندوق ذخیره ملی به این منظور اختصاص یافت.

 

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل کمربند سبز اهواز را یکهزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود:کار کاشت نهال در یکصد هکتار از کانون های گرد و غبار در شرق اهواز که در اختیار یک نهاد نظامی است، از هفته گذشته آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: این پروژه تا سال ۱۳۹۰مسکوت ماند و در این سال از محل اعتبارات شهرداری اهواز یکهزار هکتار نهال در کمربند اهواز کاشته شد که اکنون ۸۰۰ هکتار آن پابرجاست و ۲۰۰ هکتار آن از بین رفت.

 

شهردار اهواز گفت:در صورت همکاری نهادها و دستگاه های مربوطه تا اواسط اردیبهشت نهال ها در کمربند سبز اهواز کشت می شوند.

 

وی ادامه داد:شرکت های آلاینده مانند نفت، صنایع فولاد، شهرک های صنعتی، آب و برق و برق منطقه ای موظف به کاشت نهال هستند و وظیفه شهرداری نیز نگهداری از این نهال ها است اما به دلیل انجام نشدن کار توسط این صنایع، شهرداری اقدام به کاشت نهال می کند.

 

کتانباف درخصوص گونه های گیاهی کاشته شده نیز گفت: کنار، زیتون، آکالیپتوس، کنوکارپوس و کهور از گونه های کاشته شده در کمربند سبز اهواز هستند.