۳ طرح کشاورزی در رامهرمز افتتاح و کلنگ زنی شد با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

۳ طرح کشاورزی در رامهرمز افتتاح و کلنگ زنی شد

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی ۳ طرح بخش کشاورزی در رامهرمز افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

 

به گزارش تابا، امروز ۱۲ تیرماه با حضور علی مراد اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک ۳ طرح بخش کشاورزی در شهرستان رامهرمز افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

پروژه آبیاری تحت فشار با اعتبار بیش از ۳۳ میلیارد و ۲۹۲ میلیون ریال و به مساحت ۲۸۰ هکتار در منطقه بنه حاجی این شهرستان افتتاح شد. اجرای این طرح برای ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

 

هدف از اجرای این طرح افزایش ۹۰ درصدی راندمان آبیاری همراه با افزایش تولید در واحد سطح، عدم نیاز به تسطیح اراضی، کنترل علف های هرز و حفظ ساختمان و بافت خاک در دراز مدت است.

 

امروز همچنین پروژه احداث کانال بتنی نهر حکمی به طول ۴۰۰ متر، عرض ۴ متر و ارتفاع ۲ متر با اعتبار کلی ۶۰ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال کلنگ زنی شد. این طرح ۶۵۰ خانوار را تحت پوشش خود قرار می دهد.

 

بالا بردن راندمان آبیاری، ایجاد شیب مناسب در کانال و کاهش هزینه های نگهداری و لایروبی، افزایش تولید و سطح زیر کشت و افزایش اشتغال و جلوگیری از زه آب نهر، شوری و باتلاقی شدن خاک اراضی کشاورزی از مهمترین اهداف این طرح هستند.

 

امروزهمچنین کلنگ احداث تصفیه خانه مجتمع دامپروری غویله سادات در رامهرمز به زمین زده شد. این پروژه با اعتبار ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و در مدت زمان ۹ ماه اجرایی خواهد شد.

 

جلوگیری از تجمع پساب مجتمع دامپروری و آلودگی محیط زیست و اشاعه عوامل بیماری زا، استفاده بهینه از چرخه پساب جهت مصارف کشاورزی، افزایش سطح زیر کشت و تولید از مهمترین اهداف اجرایی این پروژه هستند.