۴ پروژه آموزشی در بهبهان کلنگ زنی شد در سفر استاندار خوزستان و هیات همراه به بهبهان صورت گرفت؛

۴ پروژه آموزشی در بهبهان کلنگ زنی شد

در سفر استاندار خوزستان و هیات همراه به بهبهان پروژه های اداره کل نوسازی مدارس کلنگ زنی و افتتاح شد؛ همچنین برای تامین تجهیزات مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان هماهنگی لازم صورت گرفت و رفع خطر آبگرفتگی زمین های کشاورزی در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفت.

 

به گزارش تابا؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و هیات همراه به شهرستان بهبهان سفر کرد.

 

در این سفر پروژه های اداره کل نوسازی مدارس کلنگ زنی و افتتاح شد؛ همچنین برای تامین تجهیزات مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان هماهنگی لازم صورت گرفت و رفع خطر آبگرفتگی زمین های کشاورزی در مناطق روستایی در دستور کار قرار گرفت.

 

استاندار خوزستان در حاشیه این سفر توضیح داد: با توجه به شرایطی که در روستای تیلاکوئی و روستای مسیر امامزاده سید محمد وجود دارد زمین های کشاورزی در مواقع سیلابی شدن جریان آب در معرض خطر آبگرفتگی و خسارت هستند.

 

وی افزود: امروز پس از بازدید میدانی از این منطقه مقرر شد مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی در هفته پیش رو شرایط را به همراه فرماندار بررسی نمایند و طرحی برای بهبود مسیر و اصلاح لازم جهت پیشگیری از تخریب زمین های کشاورزی منطقه تدوین و اجرایی شود.

 

شریعتی اظهار داشت: امروز همچنین در دانشگاه فرهنگیان حضور پیدا کردیم. خوشبختانه واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان بهبهان راه اندازی شده و آغاز به کار کرده است؛ خوابگاه این دانشگاه برخی از تجهیزات و امکانات نیاز داشت که بنا شد ظرف این هفته تامین شود.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان بهبهان که در گذشته تعداد ۴۶ دانشجو پذیرش داشت در طول سه سال گذشته با همت آموزش و پرورش بیش از ۴۶۰ دانشجو پذیرش داشته که کار بسیار ارزشمندی است انشاالله این صدقه جاریه ادامه داشته باشد تا کمبود معلم در سطح استان تا حدودی جبران شود.

 

شریعتی بیان کرد: سه مدرسه ۱۲ کلاسه ۹ کلاسه و ۶ کلاسه نیز با همکاری اداره کل نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان در بهبهان کلنگ زنی شد که امیدواریم ظرف یک سال تا یک سال و نیم آینده ساخته شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

وی در پایان گفت: همچنین یک نمازخانه نیز به یاد و خاطره شهید سید رضا میر از شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس در هنرستان بهبهان افتتاح شد.