برنامه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در پارک های اهواز آغاز شد

برنامه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در پارک های اهواز آغاز شد

احمد سراج معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز از آغاز ورزش های صبحگاهی و عصرگاهی در پارک های سطح شهر خبر داد.

 

به گزارش تابا؛ سراج اظهار کرد: پیش از این در خصوص برگزاری ورزش های همگانی در دو نوبت صبح و عصر در پارک های سطح شهر اطلاع رسانی شده بود. پیرو بوعده ای که به همشهریان محترم داده بودیم این برنامه در حدود ۲۰ پارک آغاز شده است.

 

وی افزود: برنامه ریزی این برنامه از تابستان امسال در دستور کار قرار گرفته بود. زندگی امرزوی در شهرها بیش از هر زمان دیگری ماشینی و کم تحرک شده است. در بسیاری از موارد دیده شده شهرنشینان دارای تحرکاتی هستند که به فرسایش بدن و روح منتهی می شود. در نتیجه و با نظر مشورتی کارشناسان امر برآن شدیم تا با برگزاری ورزش های همگانی در قالب دو نوبت صبح و عصر، حرکت مناسبی در این زمینه انجام دهیم.

 

این مقام مسئول ادامه داد: راه اندازی این برنامه ورزشی دارای آثار مثبت فراوانی است. پیش از هرچیز ورزش باعث تحرک سالم و سلامتی می شود. دیگر آن که این گونه برنامه های ورزشی سبب می شود شهروندان ساکن در یک منطقه با یکدیگر بیشتر آشنا شده و روابط اجتماعی میان شهروندان تقویت شود.

 

معاون شهردار تصریح کرد: نکته مهمی که لازم است بدان اشاره شود همزمانی آغاز برنامه در سایر پارک هاست. این برنامه مدون به صورت همزمان در سایر پارک های سطح شهر خصوصا مناطق محروم و کم برخوردار اجرایی شده است.

 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی تصریح کرد: این برنامه با همکاری و مشارکت هیئت محترم ورزش های همگانی عملی شده است. ضمن آن که تمام مربیان دارای مدرک مرتبط می باشند.