۵۳۰۰ خودروی بدون مجوز در گمرک

۵۳۰۰ خودروی بدون مجوز در گمرک

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه درد مردم کوچه و بازار امروز خودروی خارجی نیست، گفت: ظرف سه روز آینده ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو تعیین تکلیف خواهد شد.

 

به گزارش تابا؛ مجتبی خسروتاج در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو چه‌زمانی برطرف خواهد شد، اظهارداشت: براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ثبت سفارش‌های قبلی واردات خودرو تا ۶ ماه دیگر یعنی تا پایان دی ماه اعتبار دارند. اما به‌صورت کلی با توجه به اطلاعاتی که دارم ظرف سه روز آینده ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو تعیین تکلیف خواهد شد.

 

وی با تأکید بر اینکه تصمیمات جدید واردات خودرو توسط دولت اعلام خواهد شد، در پاسخ به اینکه افزایش تعرفه در این تصمیم لحاظ شده یا خیر، گفت: نمی‌توانم جزئیات این موضوع را مطرح کنم اما بایدبگویم هر چیزی که در فضای مجازی مطرح می‌شود گمانه‌زنی است و بعد از ابلاغ دولت مجاز به اعلام آن هستیم.

 

معاون وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم باعث ساماندهی وضعیت واردات خودرو خواهد شد، افزود: هدف اولیه طراحی این دستورالعمل هدایت انگیزه‌ها به‌جای واردات بر فعالیت تولید خودرو در کشور است. در صددیم بخشی از تولید داخلی را به‌سمت صادرات سوق دهیم تا کسانی که تولید داخل انجام می‌دهند دارای انگیزه بیشتری شوند. این دستورالعمل جنبه‌های تشویقی دارد تا زمینه تولید و صادرات را داخل کشور فراهم کنیم.

 

کسی به احتکار خودروهای خارجی توجه ندارد /منتقدین نادرستی آمار واردات خودرو از گمرک توضیح بخواهند

 

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم که ابراز کرد در حال حاضر یکی از گلایه‌ها به سازمان توسعه تجارت عدم اعلام آمار درست واردات است زیرا در صورت درست بودن آمار چرا خودرو در بازار کمیاب است، در اینجا دو گزینه مطرح است یا آمار اعلامی واردات خودرو اشتباه است یا احتکار توسط واردکنندگان صورت می‌گیرد، گفت: مرجع رسمی برای اعلام آمار واردات و صادرات کشور گمرکات کشور است بنابراین صادرکنندگان اصلاً به وزارت صنعت مراجعه نمی‌کنند بلکه برای دریافت آمار به گمرکات رفته و کالاهای خود را در آنجا اظهار می‌کنند. اگر ما هم بخواهیم میزان واردات و صادرات کالاها را بررسی کنیم به سایت گمرکات مراجعه و از آنها آمار مورد نیاز خود را دریافت می‌کنیم.

 

معاون وزیر صنعت افزود: بنابراین اگر کسانی معتقدند واردات کمتر از این بوده باید گمرکات آمار خود را اعلام کنند و آنها پاسخگو باشند. تا جایی که من می‌دانم گمرک به گمرک و استان به استان میزان واردات خودرو روشن است.

 

وی در پاسخ به پرسش تسنیم که احتکار خودرو با این تفاسیر چگونه انجام می‌شود، تصریح کرد: صاحبان کالا همیشه با نگاه سودآوری بیشتر با انباشت کالا به‌فکر افزایش قیمت‌ها هستند. البته در این رابطه قانون تعزیرات احتکار را جرم تلقی کرده و با متخلفین برخورد لازم را انجام می‌دهد. اما ممکن است در برخی از کالاها حساسیت‌هایی وجود نداشته باشد و برخوردی با متخلفین صورت نگیرد. به‌صورت کلی طبیعی است هر وارد‌کننده و تولید‌کننده زمانی که احساس کند قیمتها روند صعودی دارد اقدام به نگهداری کالا کند.

۵هزار و ۳۰۰ خودروی بدون مجوز در گمرکات ایران/درد مردم کوچه‌وبازار امروز خودروی خارجی نیست

 

وی در پاسخ به این پرسش که پرسید امروز خودرو جزء کالاهای حساس به‌شمار می‌آید یا خیر، گفت: خودروی خارجی جزو کالای ضروری مردم نیست و اگر احتکاری در این بخش انجام شود سازمان حمایت با آنها برخورد لازم را انجام می‌دهد اما به‌اعتقاد من درد مردم کوچه‌وبازار امروز خودروی خارجی نیست.

 

خسروتاج در پاسخ به اینکه در حال حاضر چه‌تعداد خودرو بدون ثبت سفارش وارد کشور شده‌اند، گفت: براساس آمار دریافتی از گمرکات نزدیک به ۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو وارد کشور شده که بدون ثبت سفارش بوده‌اند، به‌عبارتی این تعداد خودرو فاقد مجوز بوده و واردکننده مانند روال گذشته بعد از واردات در صدد دریافت ثبت سفارش بوده است. البته نزدیک به ۳ تا۴ هزار دستگاه خودرو هم در مناطق و بنادر کشور وجود دارند که برای ترانزیت وارد شده‌اند و از طریق ایران به کشورهای عراق و ترکمنستان ترانزیت می‌شوند.

 

وی در پاسخ به اینکه سرنوشت این ۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش چه خواهد شد، اضافه کرد: برای این ۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه هم در دستورالعمل واردات خودرو مواردی را پیش‌بینی کرده‌ایم که منتظر تصویب آن توسط دولت هستیم.

 

معاون وزیر صنعت در رابطه با پیش‌بینی واردات خودرو تا پایان امسال، گفت: در سال گذشته حدود ۸۵ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده است که نزدیک به دو میلیارد دلار بار مالی برای کشور داشت. در سال‌های گذشته هم ۵۰ هزار یا ۶۰ هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده است. به‌نظر بنده اگر اجازه بدهیم ۵ درصد از تولید داخل صرف تأمین نیاز افرادی بشود که عشق استفاده از ماشین خارجی را دارند توجیه‌پذیر است زیرا اگر ۵ درصد از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دستگاه خودروی تولید داخل کسر کنیم نزدیک به ۸۰ هزار دستگاه می‌شود. اگر در این حد بتوانیم واردات را مدیریت کنیم کار درستی انجام داده‌ایم.