۵۶درصد از اعتبار بازسازی مناطق سیل زده تخصیص داده‌شده است

۵۶درصد از اعتبار بازسازی مناطق سیل زده تخصیص داده‌شده است

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خوزستان گفت: تاکنون درمجموع ۱هزار ۶۵۹میلیارد تومان اعتبار به استان خوزستان ابلاغ‌شده اظهار داشت:از این مقدار ۵۶درصد تخصیص داده‌شده است.

به گزارش تابا، امید حاجتی در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان که با حضور مشاور وزیر کشور برگزار شد بابیان این‌که بیشترین اعتبار تخصیص داده‌شده مربوط به خسارات بخش کشاورزی است افزود:خسارات بعضی از بخش‌ها علی‌رغم این‌که منعکس‌شده اما اعتباری برای آن‌ها مشخص نشده است.

 

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خوزستان گفت:اعتبارات ابلاغ‌شده در دو بخش مردمی و بازسازی زیرساخت‌های استان بوده،یکی از مشکلات جدی لایروبی نهرهای کشاورزی است که تأمین اعتبار نشده است.

 

حاجتی بابیان این‌که به شرکت‌های کشت و صنعت نیشکر استان آسیب زیادی واردشده است عنوان کرد:جهت نجات شهرها سیلاب به سمت مزارع این شرکت‌ها هدایت شد،مشکلات شرکت‌های نیشکر لطمه زیادی به کشور وارد می‌کند چراکه تولید آن‌ها به محصول استراتژیک است.

 

وی بابیان این‌که اقدامات پیشگیرانه را در قالب احداث کانال‌های سیلاب بر و تقویت سیل بندها پیشنهاد داده شد ادامه داد: با کمک سازمان آب و برق پیش‌بینی شد که اگر امکان هدایت سیلاب‌های فصلی به کانون ریزگردها باشد می‌توان این تحدید را به فرصت تبدیل کرد.

 

در این جلسه مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان بابیان این‌که ۴۷ پروژه در حوزه راهداری تعریف‌شده اظهار داشت:۳۶مورد از این پروژه‌ها در حوزه راه‌های روستایی است.

 

وی افزود: ۱۴مورد از پروژه‌های راه روستایی عقد قرارداد،۱۴مورد در حال برگزاری مناقصه و ۸ مورد دیگر تجدید شده است.

 

بهرامی نیا ادامه داد:در راه‌های اصلی ۱۱پروژه تعریف‌شده که ۳پروژه عقد قرارداد،۷پروژه در مرحله برگزاری پروژه و ۱پروژه تجدید شده است.

 

مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان عنوان کرد: مابقی پروژه‌ها اگر به مرحله عقد قرارداد و انتخاب پیمانکار برسند با توجه به اعتبار در نظر گرفته‌شده برای آن‌ها با مشکل نقدینگی و نبود قیر مواجه هستند.