۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان زمینه اقتصادی دارد

 

سرپرست دایره تولید محتوا و عملیات رسانه ای پیشگیرانه پلیس فتا خوزستان گفت: بیش از ۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان در حوزه اقتصادی است.

 

به گزارش تابا؛ یونس عیسی‌پره در حاشیه حضور در نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بالای ۹۰ درصد است و ای نشان دهنده حجم وسیع استفاده کنندگان می باشد.

 

وی با بیان اینکه باید آگاهی لازم برای هر امر مورد استفاده‌ای داشته باشیم؛ افزود: متاسفانه اغلب تخلفات در فضای مجازی در حوزه مسائل اقتصادی و با استفاده از فیشینگ و درگاه‌های تقلبی است که اگر فرد آگاهی نداشته باشد از آیتم های موجود در این درگاه ها می‌توان از آن‌ها کلاهبرداری کرد.

 

سرپرست دایره تولید محتوا و عملیات رسانه ای پیشگیرانه پلیس فتا خوزستان عنوان کرد: صفحه کلید مجازی، ssl ها و https:// از جمله نمادهای قابل اعتماد هستند همچنین نمادهای تجارت الکترونیک نیز باید در صفحه مشاهده شود.

 

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که سبب کلاهبرداری های مجازی می شود نا آگاهی ها از این فضا است.

 

عیسی پره ادامه داد: برای اطلاع از سرویس های فعال بر سیمکارت ها می توانید از کد دستوری *۸۰۰*# آنها را مدیریت و یا غیر فعال کنید.

 

وی عنوان کرد: سال گذشته در کشور بیش از ۱۰۰ مورد شناسایی و غیر فعال شدند. درگاه‌های پرداخت این سایت ها نیز در حال پیگیری است و به زودی از طریق سیستم بانکی امکان فعالیت در این سایت ها ناممکن می شود.

 

پلیس فتا با تمام ظرفیت خود بحث آموزش را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌دهد. آموزش های حضوری ما در دانشگاه، مدارس، شرکت ها و سازمان ها است که به صورت مستمر در حال انجام هستند. همچنین از طریق وبسایت پلیس فتا اقدام به آموزش غیر حضوری کنند.

 

وی گفت: بالای ۷۰ درصد جرائم سایبری در خوزستان در حوزه اقتصادی است.