بیشترین تعداد دستگاه‌ها تنفسی به خوزستان رسید
  • امروز : دوشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 8 - رمضان - 1442
  • برابر با : Monday - 19 April - 2021
6

بیشترین تعداد دستگاه‌ها تنفسی به خوزستان رسید

  • کد خبر : 90328
  • 28 اکتبر 2020 - 21:57
بیشترین تعداد دستگاه‌ها تنفسی به خوزستان رسید

بیشترین تعداد از این دستگاه‌ها به استان خوزستان اختصاص داده شد که شامل ۳۲ دستگاه با اعتبار ۵ میلیارد تومان بود که نحوه توزیع آن به شرح ذیل می باشد؛ ۱۸ دستگاه علوم پزشکی اهواز، چهار دستگاه علوم پزشکی دزفول، دو دستگاه علوم پزشکی شوشتر، دو دستگاه علوم پزشکی بهبهان و ۶ دستگاه علوم پزشکی […]

بیشترین تعداد از این دستگاه‌ها به استان خوزستان اختصاص داده شد که شامل ۳۲ دستگاه با اعتبار ۵ میلیارد تومان بود که نحوه توزیع آن به شرح ذیل می باشد؛ ۱۸ دستگاه علوم پزشکی اهواز، چهار دستگاه علوم پزشکی دزفول، دو دستگاه علوم پزشکی شوشتر، دو دستگاه علوم پزشکی بهبهان و ۶ دستگاه علوم پزشکی آبادان تحویل داده شد.

 

به گزارش تابا؛ وضعیت وخیم این روزهای کشور به مانند اقصی نقاط جهان در گیرودار بیماری کووید امکانات درمانی را به چالشی بزرگ فراخوانده است و در این میان پر شدن بیمارستان ها و فقدان دستگاه های کمک تنفسی می تواند جان بسیاری از بیماران را با مخاطرات جدی روبرو کند.

 

ورود شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در تامین بخشی از دستگاه های تنفسی و کمک تنفسی خبر مسرت بخشی بود که طی روزهای اخیر رسانه ای شد. در این میان بر اساس آمارهای ارایه شده سهم خوزستان نسبت به سایر استان ها چشمگیر بوده است به شکلی که بیشترین دستگاه های درمانی در اختیار این استان قرار گرفت.

 

مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز در گفتگو با خبرنگار تابا با اشاره به مسئولیتهای اجتماعی شرکت ملی نفت ایران؛ اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و با هدف ایجاد هم افزایی بین وزارت نفت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت مبارزه با بیماری کرونا و کمک به تسریع روند درمانی بیماران مبتلا به عارضه های تنفسی و افزایش آمار بهبود یافتگان اقدامات خوبی انجام داده است.

 

بابک دارابی ادامه داد: دستگاه‌های کمک تنفسی به‌منظور رفع کمبود تجهیزات پزشکی در استان‌های نفت‌خیز کشور و همچنین بهبود در روند درمان بیماران کرونایی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری و در ۹ استان کشور توزیع شد.

 

  مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: بر این اساس از ۸ استان مناطق نفتخیز، ۳۱ شهرستان از توزیع این دستگاه‌ها منتفع شدند که فهرست توزیع این دستگاه‌ها بر این منوال است که سهم استان خوزستان ۳۲ دستگاه، بوشهر ۲۵ دستگاه، استان‌های ایلام، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و استان لرستان هرکدام ۱۳ دستگاه و سرخس ۶ دستگاه می باشد.

 

وی با بیان اینکه این دستگاه‌های کمک تنفسی با اتکا به توان داخل ساخته شده و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت و به تبع آن شرکت ملی نفت ایران با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان برای بیمارستان‌های مناطق نفت‌خیز کشور تهیه شده است؛ عنوان کرد: در راستای کمک به ارتقاء سطح تجهیزات درمانی و افزایش تعداد تخت های آماده پذیرش بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان‌های نفت‌خیز کشور و همچنین براساس تفاهمنامه‌ تعداد ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ونیلاتور به ارزش ۲۲ میلیارد تومان توسط مدیریت نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفت خیز شرکت ملی نفت ایران خریداری و به استان‌های نفت‌خیز هدیه داده شد.

 

  مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران میزان تحویل این دستگاه ها  به علوم پزشکی شهرستان های نفت خیز  را، بر اساس نیازسنجی که توسط وزارت بهداشت انجام شد، اعلام کرد و گفت: بیشترین تعداد از این دستگاه‌ها به استان خوزستان اختصاص داده شد که شامل ۳۲ دستگاه با اعتبار ۵ میلیارد تومان بود که نحوه توزیع آن به شرح ذیل می باشد؛ ۱۸ دستگاه علوم پزشکی اهواز، چهار دستگاه علوم پزشکی دزفول، دو دستگاه علوم پزشکی شوشتر، دو دستگاه علوم پزشکی بهبهان و ۶ دستگاه علوم پزشکی آبادان تحویل داده شد.

 

وی با اشاره به مشارکت و همدلی مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی نفت‌خیز در حادثه سیل پارسال استان خوزستان افزود: بازسازی ۳ هزار و ۳۰۰ خانه در مسیر سیل و بازساری و تعمیر مدارس آسیب‌دیده و مراکز درمانی از اهم اقدام‌های این مدیریت بوده که با تأمین اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان انجام شد.

 

وزارت نفت در مهار کرونا حمایت‌های بی نظیری از خوزستان داشته است

 

دکتر غلامرضا شریعتی در زمینه حمایت وزارت نفت و شرکت‌های تابعه پیرامون مهار ویروس کرونا گفت: وزارت نفت در بحث کنترل بیماری کرونا  حمایت های بی نظیری همچون خرید دستگاه های کمک تنفسی، تامین اقلام ضدعفونی و کمک های مومنانه داشتند.

 

استاندار خوزستان با اشاره به تلاش های وزارت نفت پیرامون بازسازی آسیب های اخیر بر اثر بلایای طبیعی اظهار کرد: مجموعه نفت در بسیاری از مقاطع از جمله بحث ریزگردها، احیای تالاب هورالعظیم، بحث سیل و غیره همیشه در کنار مردم خوزستان بوده است و شرکت‌های وابسته به این وزارتخانه حتی در بازسازی مناطق سیل‌زده نیز حضور جدی داشتند.

 

وی با قدردانی از وزات نفت تصریح کرد: این وزارتخانه همکاری و کمک‌های بسیاری در زمینه بازسازی و تعمیر مدارس سیل‌زده استان خوزستان انجام داده است که از این بابت نیز از مجموعه وزارت نفت قدردانی می‌کنم.

 

اهدای تجهیزات پزشکی به بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان

 

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت مسجدسلیمان در گفتگو با شانا گفته بود؛ با اشاره به خدمات اجتماعی مجموعه نفت در زمینه پیش نیازهای حوزه سلامت شهرستان اظهار کرد: به‌ منظور مقابله با بیماری کووید اقلام مورد نیاز بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان تهیه و به مدیریت بهداشت و درمان شهرستان تحویل  داده شد.

فرحناز عزیزدوست  با اشاره به اینکه این اقلام در دو بخش تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی تهیه شده‌اند، افزود: تجهیزات بخش سرمایه‌ای شامل دستگاه پالس اکسی‌متر انگشتی و پرتابل، دستگاه گندزدا، تب‌سنج لیزری، ونتیلاتور تهاجمی و غیرتهاجمی، ماسک مخصوص ونتیلاتور، ماسک مخصوص گندزدا، دستگاه BIPAP، کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن، تشک مواج، فلومتر دیواری اکسیژن، ترمومتر دیجیتال، مانومتر اکسیژن گاز و ساکشن دیواری و پرتابل است.

وی ادامه داد: تجهیزات مصرفی نیز شامل تجهیزات حفاظت فردی از قبیل لباس گان فضایی، عینک، ماسک ساده و N۹۵، دستکش لاتکس سایزهای مختلف، کاور کفش، شیلد محافظ صورت، محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح، شلوار و گان ضدآب، ساق دست، کلاه و گان ساده و کشدار است.

گفتنی است بهداشت و درمان صنعت نفت و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان پیش از این نیز با خرید و اهدای ۱۱ میلیارد ریال تجهیزات بهداشتی و پزشکی به بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان در امر مقابله با کرونا و در راستای عمل به مسئولیت‌های  اجتماعی مشارکت داشته‌ است./ فدعمی

 

 

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=90328

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.