دکتر علی بختیار پور/ تحلیلی بر هتاکی به سلمان فارسی
 • امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
 • برابر با : 19 - ذو الحجة - 1442
 • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021
9

دکتر علی بختیار پور/ تحلیلی بر هتاکی به سلمان فارسی

 • کد خبر : 5170
 • 06 جولای 2017 - 14:11
دکتر علی بختیار پور/ تحلیلی بر هتاکی به سلمان فارسی

دیشب برای حضور در نشست ستاد انتخاباتی آقای روحانی درحضور استاندار خوزستان به همراه دوست گرامی ام جناب دکتر فاضل خمیسی به استانداری رفتم. شرح حواشی جلسه را وظیفه این نوشته نمی دانم اما آنچه نباید بشود شد و این در حالیست که در فضای مجازی و در جامعه ی ما این مدام در حال […]

دیشب برای حضور در نشست ستاد انتخاباتی آقای روحانی درحضور استاندار خوزستان به همراه دوست گرامی ام جناب دکتر فاضل خمیسی به استانداری رفتم. شرح حواشی جلسه را وظیفه این نوشته نمی دانم اما آنچه نباید بشود شد و این در حالیست که در فضای مجازی و در جامعه ی ما این مدام در حال شدن است.

مدتهاست که متونی در تحریف شخصیت کم نظیر عالم اسلام و تنهااهل بیت خوانده ی پیامبر رحمت در فضای مجازی طرح شده است و اما دریغ از کوچکترین پاسخی از مجامع و منابر دینی به شبهات، همچنان بی پاسخ ذهن پیر و جوان را می نورد.

 

یک مداقه ی مختصر در این خصوص نشان می دهد که این متن تنها برای ریشه زدن دین در جامعه ی غیرعرب ساخته شده است و پسوند فارسی سلمان که علقه ی قومی در میان ایرانی غیرعرب ایجاد می کند، هدف اصلی متن است اما باز گویا مباحث دیگر از نظر منابر و مجامعه دینی و حوزه ها از اهمیت بیشتری برخوردار است تا پاسخ به شبهات بی پایه و اساس!

 

امیر حسین ورناصری شخصیتی خودساخته زحمتکش بی ریا و کم سواد است که در حد خواندن و نوشتن می داند. دارای تعصب قومی و انسانی دستگیر و حامی مردم فقیر است در انتخابات گوناگون از جمله سال نود و دو رئیس ستاد محسن رضایی و در انتخابات پیشین مجلس حامی اصلی ورناصری کاندیدای اصولگرا بود

 

در جریان انتخابات ریاست جمهوری همت فراوانی از خود نشان داد و عشایر بختیاری را تا اقصی نقاط استان در حوزه های اندیکا ولالی و مسجدسلیمان برای رای به روحانی تجهیز نمود

 

امیرحسین تحت تاثیر مکتوباتی که در فضای مجازی به صورتی ناشیانه تعدادی موارد راست و دروغ را کنار یکدیگر نهاده و نتیجه ای غلط تر می گیرد و متاسفانه محافل دینی نیز به جای ارائه ی پاسخ صحیح به این شبهات فارغ البال در باب رفع تشکیک از عدم ارزش آراء ناس سعی وافر می کنند نمونه ای از این شبهات را که اختصاصا برای جامعه ی غیرعرب تهیه شده است تا جوانان غیرعرب را متاثر سازند آورده ام.

 

لازم نیست به برادر و همکار عزیزم از فاجعه ای که در میان جوانان عرب از این قضیه در حال وقوع است اطلاعی بدهم که خود بهتر از من می داند که به چه میزان تمایل به مشی تکفیری در میان آنان شیوع یافته است. امروز پس از این نشست، برای اجاره ی خانه ای برای سال دیگر به مشاور املاکی که می شناسم مراجعه کردم جوانی تحصیلکرده و از خانواده ای خوشنام به قول خود از بد حادثه به کار املاک می پردازد.

 

از ماجرا خبر داشت اما امیرحسین را نمی شناخت، با تعجب تمام شاهد بودم که از شجاعت یک انسان مطلع و عالم صحبت می کند گفتم مگر گوینده را می شناسی گفت نه اما میدانم چه مطالبی را خوانده است و شرح از او خواستم.

 

متونی را برایم به اشتراک گذاشت که سلمان را به عنوان شخصیتی که منشاء آیات الهی و القاء آنان به پیامبر بود نشان می داد همچنین پیروزی قوای عرب بر ایران را حاصل اطلاعاتی که وی از ایران به اعراب داده بود.

 

با خود گفتم وقتی این جوان تحصلیکرده ی دانشگاهی اینچنین تحت تاثیر این شبهات بدون پاسخ است از امیرحسین که یک مرد عشایری پاک نیت و زحمتکش است و تسلطی بر این متون ندارد و دانش تمیز صحت و  عدم صحت آنرا  نیز به طریق اولی ندارد چه انتظار داریم…

 

او برای ارتقاء جایگاه خود و مردم محرومش سعی داشت سابقه ی آزادگی در میان این ایل را بگوید و ریشه ی خود را به درستی به کورش بزرگ خواند اما سکوت مجامع دینی در مقابل این شبهات او را جبرا تحت تاثیر قرار داد. به یاد داشته باشیم امیرحسین زحمتکش ما مردیست با سوادی در حد خواندن و نوشتن!

 

برای اطلاع همه ی ذوق زدگان سیاسی (روی من با برادر عزیزم نیست که خوب شما را می شناسم) می گویم امیرحسین نه اصلاح طلب است و نه اصولگرا امیرحسین مردم است، مردمی که در میانه ی هیاهوی سیاسی تنها درد مردمش را می داند و می خواند. و از این رهگذر نمی داند با کدامم ادبیات کار خود را پیش ببرد.

 

در اخبار نبرد موصل تصویری می دیدم کودکی که سالها در سیطره ی داعش زندگی کرده بود به محض رسیدن به بازرسی نیروهای ارتش عراق ابتدا به گمان همیشه یک انگشت خود را به نشانه ی داعشیان رو به بالا گرفت و ناگهان مادرش حرکت دست او را اصلاح کرد و دو انگشت را به علامت پیروزی شکل داد. یاد امیرحسین ها افتادم که نمی دانند به کدام بازرسی نزدیک می شوند.

 

 

 

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=5170

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 6
 1. امیر حسین ورناصری کمک به فقرا؟ حقوق کارگرا رو بدن کمک پیش کش

 2. خیلی انسان خاکی و مردمی هست خیلی خوش اخلاق و مهربان با همه مردم چه فقیر چه دارا خدا وند نگهدار همچین انسانهایی باشد والله من پیشش کار میکردم فامیلم هست با این وضعیت اقتصادی که دولت هر چند ماه حقوق میداد اون هر دوماه تسویه میکرد و مساعده هم میداد صنایع فولاد و جاهای دیگر یه سر بزنید اونجا که پولش نقد بود چرا یکسال به کارگران حقوق نمیدادن تجمعاستانداری ها یادتونه .خدا طول عمرش بده میدونی به چند هزار خانواده منفعت رسونده الان نزدیک ٣٠سال پیمانکاره از سال۶٨ تا الان چه کسی همچین کاری کرده لطف میکنید نام ببرید از مسولین دولتی گرفته تا شخصی به طور مستقیم و غیر مستقیم ۵٠ هزار نفر سود بردن درسته خودشم سود کرد ولی انسانیت و قران میگه در هر چیزی به طرف مقابل سود برسونید که خدا رزق رو زیاد کنه خیلی ها پول میلیاردی دارن گذاشتن توی بانک دارن حالشو میبرن چرا در نمیارن مثه ایشون به اقتصاد بیمار جامعه کمک کنن چرا

 3. درود بر دکتر بختیارپور مرد دوست داشتنی و خدایی.
  و امیرحسین که سرمایه اش را در منطقه ثروتمند و محروم بختیاری هزینه کرده و صدها کارگر نزدش شاغل هستند

 4. امیرحسین ورناصری.از افتخارات ایل غیور بختیاری میباشند.که بدون ریا وبا سادگی و صداقت کامل عمر و سرمایه ی خود را صرف کمک به همشهریان خود نموده، وبا توجه به اینکه به راحتی میتوانست در تهران و حتی بهترین کشورهای اروپایی زندگی خیلی مرفه و بهتری را داشته باشد.ترجیح داد. در شهر خود بماند وبه یاری و کمک در رفع محرومیت شهر خود همت گمارد. دورود سلام بر شرف و تعصبت آه امیرحسین که حقا مایه افتخار و مباهات ایلمان هستی. از خداوند بزرگ برای ایشان آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و موفقیت روز افزون خواهانم.ایام به کامتان باد، پیمان ور ناصری از تهران

 5. فامیل من پیششه ی ساله حقوق نداد

 6. درود بر بزرگ مرد ایلمان. متاسفانه اکثرا تلاش می‌کنند که وجهه مردان بزرگ را بخاطر مسائل کوچک خدشه دار کنند. فقط موقع قضاوت خودتان را جایگاه آن فرد قرار دهید. آیا با آنهمه ثروت بازهم دوش به دوش کارگر ساده ات کار میکردی؟ آیا در سرما و گرمای خوزستان به خودت زحمت میدادی و ساعت ۶صبح راهی کار شوی؟ و هزاران آیا دیگر که درست نیست بیان کنم. من این شخص را کاملا می شناسم و مطمئن هستم مثل و مانند او را نخواهیم یافت.پس ارزش این افراد را براحتی و به سادگی صحبت کردن پایین نیاوریم و تا هستن قدر بدانیم.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.