من اگر جای اصولگرایان بودم
  • امروز : جمعه - ۱۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰
  • برابر با : 26 - رمضان - 1442
  • برابر با : Friday - 7 May - 2021
0

من اگر جای اصولگرایان بودم

  • کد خبر : 98621
  • 22 آوریل 2021 - 13:30
من اگر جای اصولگرایان بودم
من اگر جای شما بودم اشتباهات گذشته را تکرار نمی کردم و اینقدر کینه و تنفر از آنکس که" تکرارکرد" به دل راه نمی دادم. از این نجابت و صبوری و دلسوزی و مدارا حداکثر استفاده را می کردم در این برهه حساس از زمان با آغوش باز اصلاح طلبان را پذیرا بودم و کدورتها را کنار می زدم

رجبعلی کرد – دو جریان فکری عمده و اثرگذار در کشور وجود دارد که در حاکمیت هستند و حکمرانی می کنند.   این دو طیف فراز و فرودهایی داشتند و گرچه در زمانها و ادوار مختلف میزان قدرت آنان در حاکمیت کم و زیاد می شد اما وجه مشترک آنان حفظ نظام سیاسی موجود بوده و همانگونه که از نام طیف تحول خواه مشخص است تاکید و دغدغه اش اصلاحات در نظام بوده تا درسایه اصلاح گری ضعفهای نظام برطرف و قوتهای آن را برجسته نماید و از پتانسیل قانون اساسی و براساس آن به تحکیم پایه های نظام و توجه به جمهوریت و اسلامیت نظام ،دوام و قوام جمهوری اسلامی را تضمین کنند.

بر همین اساس ضمن اختلاف دیدگاهی که با جریان اصولگرایی داشت در حساس ترین زمانها و در آنجا که پای منافع ملی در میان بود باحضور پرشور در اجتماعات و انتخاباتهای متعدد و راهپیمایی ها و با صدور بیانیه های موثر نقشه های دشمنان و اپوزیسیون را نقش برآب کرده و با این خط مشی و موضع گیریهای بجا و به موقع خدمات شایانی به نظام و این مرز و بوم نمودند و اصولا این خدمتگزاری را وظیفه ذاتی و شرعی و قانونی خود می دانستند و نظام را از خود و خود را پاره های نظام می دانستند.

اما متاسفانه هرسال که از انقلاب می گذشت جریان اصولگرایی دایره خودی و غیر خودی را تنگ تر و تنگ تر کرد و پس از اتفاقات سال ۸۸ این دایره خیلی تنگ تر شده بطوریکه اصلاح طلبان را از خود راندند و با غیر خودی قلمداد کردن اصلاح طلبان آب در آسیاب دشمن ریختند و تلقی بخشی از آنان این بود که اصلاح طلبان در زمین دشمن بازی می کنند و مثل نقل و نبات واژه هایی چون فتنه گر، بی بصیرت،و…… رانثار آنان می کردند و در تحلیلها به این نتیجه رسیدند که مردم دیگر اقبالی به این جریان ندارد.

علیرغم تنگناها و فشارهای پیدا و پنهان به اصلاح طلبان وبی مهریها و برچسبهای ناچسب و حتی رد صلاحیت بزرگانی چون مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که شناسنامه نظام بود اصلاح طلبان میدان را ترک نکرده و مایوس نشدند و با سعه صدر و مدیریت و مدارا به حداقل ها راضی و با حمایت از دکترحسن روحانی که در طیف اصلاح طلبان نبود اما دیدگاههایش به اصلاح طلبی نزدیک تر بود باعنوان کاندیدای اعتدالگرا معرفی شده بود وارد کارزار انتخاباتی شده و این بار نیز مردم را به پای صندوقها آوردند و مورد اقبال مردم واقع شده و پیروز شدند.

پس از واقعه تلخ ۸۸ این حضور پرشور و رقابت تنگاتنگ که نماد جمهوریت و مردمسالاری نظام بود فرصتی تاریخی و بی بدیل برای ترمیم دوگانگیها و تضاد و فاصله شدید اصولگرا-اصلاح طلب بود.

گرچه دوباره جریان اصلاح طلبی انسجام خود را پیدا کرد امید را به جامعه برگرداند و پیروز میدان شد اما به نظر نگارنده این یک فرصت و غنیمت بزرگ برای جریان اصولگرایی بود که به ضعفهای خود بیشتر پی ببرد و به فکر فرو رود و به گذشته ی خود به ویژه تخریب اصلاح طلبان در فاصله چهار سال قبل مراجعه کند و با تجدیدنظر در رویه ناثواب و ناصواب خود، یک آشتی ملی ایجاد و دایره خودی و غیر خودی را پهن تر می کردند و به ترمیم گسستها و دلخوری ها و نامهربانی های گذشته می پرداختند.

اما متاسفانه نه تنها در این خصوص اقدامی نکردند بلکه بیش از پیش به اصلاح طلبان تاختند و عزم خود را جزم و کمربندها را محکمتر بستند و کمر به زمین زدن اصلاحات و اصلاح طلبی بستند اما دیدیم و دیدند که علیرغم مشکلات متعدد داخلی و تورم و گرانی و بیکاری و مسائل اجتماعی  بار دیگر مردم به رویکرد اعتدالگرایی و اصلاح طلبی رای دادند اما این بار نیز فرار به جلو از سوی طیف اصولگرا ادامه داشته و در بر همان پاشنه چرخید و دوباره علیه اصلاحات و اصلاح طلبان خیز برداشتند و کمر به نابودی آنان بستند به زعم خود اینان دشمن مردم و نظامند و باید از سر راه برچیده شوند.

کاری کردند که در انتخابات مجلس همانند آن دو دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور پررنگ نداشته باشند و زمینه را برای حضور آنان فراهم نکردند و دیدیم که چگونه مردم استقبال سردی نسبت به انتخابات داشتند و دیدیم که چگونه دشمنان روی این موضوع موضع گرفتند و جولان دادند.

سرمایه عظیم این مملکت و این نظام مردمند و هر اقدامی و هر سیاستی که دل مردم را خالی کند و مردم را از صحنه خارج کند و مشارکت واقعی مردم در  حکمرانی را کم کند به این مردم و نظام ظلم کرده گرچه ممکن است با نیت خیر و برای حفط این مرز و بوم و نظام گام بردارد.   نماد رابطه حسنه ملت دولت نماد جمهوریت نماد مردمسالاری نماد مشارکت مردم در حکمرانی”انتخابات” است.

اگر مردم حضور جدی و پررنگ در انتخابات داشته باشند هیچ آسیبی به این نظام و میهن نمی رسد و اگر به هر بهانه ای زمینه و بستر مناسبی فراهم شود که نتیجه آن مشارکت حداقلی مردم باشد بزرگترین ضربه به نظام و مردم و مملکت است.   آنچه که گذشت، گذشت و برنمی گردد اما توصیه دوستانه، خیرخواهانه، دلسوزانه و مدبرانه ام به عنوان یک شهروند علاقمند به مردم و نظام ومیهنم به اصولگرایان این است.

من اگر جای شما بودم اشتباهات گذشته را تکرار نمی کردم و اینقدر کینه و تنفر از آنکس که” تکرارکرد” به دل راه نمی دادم. از این نجابت و صبوری و دلسوزی و مدارا حداکثر استفاده را می کردم در این برهه حساس از زمان با آغوش باز اصلاح طلبان را پذیرا بودم و کدورتها را کنار می زدم و به خاطر نظام و ملک و میهن همدیگر را می بخشیدیم سعه صدر به خرج می دادم و با این کار بزرگ، تمام ترفندهای دشمن را خنثی و امیدشان را به یاس تبدیل و در انتخابات آتی شوری شگرف برپا می کردم به طوریکه جهانیان انگشت به دهان و متعجب و مخالفان این مملکت متاسف می شدند.

اگر عزم جزمی وجود داشته باشد این کارشدنی است. وظیفه من و شما و هر ایرانی که دل در گرو ایران و اسلام و جمهوری اسلامی دارد این است که بهر وسیله ای که می تواند در راه اعتلای کشور گام بردارد و این حقیر نیز در این برهه توانستم این مطالب را در آن راستا قلمی کنم.   حال صلاح کار خویش خسروان دانند.  ایران و ایرانی سربلند.

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=98621

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.