موقعیت کنونی شهر اهواز، زیبنده خوزستان  و نظام جمهوری اسلامی نیست
  • امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021
0
شهردار اهواز

موقعیت کنونی شهر اهواز، زیبنده خوزستان  و نظام جمهوری اسلامی نیست

  • کد خبر : 104854
  • 30 آگوست 2021 - 22:31
موقعیت کنونی شهر اهواز، زیبنده خوزستان  و نظام جمهوری اسلامی نیست
شهردار اهواز گفت: موقعیت کنونی شهر اهواز، زیبنده خوزستان  و نظام جمهوری اسلامی نیست؛ این وضعیت معیشت در اهواز زیبنده و قابل پذیرش نیست بنابراین همه هم و غم و تجربه ۱۸ سال مدیریت شهری اصفهان را به مردم اهواز تقدیم می‌کنم و امیدوارم خمیر مایه‌ای برای توسعه و پیشرفت اهواز باشد.

رضا امینی؛  در اولین روز از فعالیت خود بعنوان شهردار کلانشهر اهواز اظهار کرد: خوزستان از هر حیث موقعیت استراتژیک و با اهمیتی دارد و نگاه حاکمیت، دشمنان و مسئولان به این نطقه حساس، ویژه است.

وی افزود: مردم خونگرم، سابقه ارزشمند تاریخی و جاذبه‌های زیست محیطی و گردشگری موجب شده است که همیشه نگاه‌ها به سمت خوزستان و اهواز، خاص باشد.

شهردار اهواز با اشاره به رای موافق ۱۳ عضو شورای شهر اهواز در انتخاب وی گفت: رسالت من با اعتماد و رای کامل شورای شهر اهواز، بیشتر و سنگین‌تر شده است و امیدوارم در مدتی که در خدمت مردم اهواز هستم، پاسخ خوبی به این اعتماد بدهم.

وی بیان کرد: مشکلات زیادی به دلایل مختلفی در اهواز رخ داده است. باید بیش از حد تلاش کنیم و مدیریت عرصه‌های جهادی، مرهمی بر رنج‌های مردمی باشد و آلامی که هنوز از دشمن بعثی به جا مانده است، کاهش یابد.

امینی با بیان اینکه اهواز شهری سرافراز، بین‌المللی و تاریخی است، گفت: ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی در اهواز وجود دارد. امیدوارم بتوانیم با همدلی اعضای شورای شهر، روحانیت، ارکان حاکمیت، نماینده ولی فقیه در خوزستان و مساجد و محلات، خادم شایسته‌ای باشم و کارنامه خوبی به مردم تحویل دهم.وی افزود: به سمت همه این عزیزان دست یاری دراز می‌کنم و امیدوارم فعالان حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به این درخواست لبیک بگویند.

شهردار اهواز افزایش اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی را در راس سیاست‌های مدیریت شهری خود دانست و گفت: در راستای توازن و تعادل شهری، عدالت‌محوری و ارج نهادن به مقام شامخ علما در همه حوزه‌ها تلاش خواهم کرد تا رضایت مردم اهواز را به دست بیاورم اما قطعا مهم‌ترین لازمه این تلاش، انسجام و وحدت مسئولان و مردم است. با توجه به خونگرمی و صداقت اقوام ساکن در اهواز، می‌توانیم به هم‌افزایی برسیم و این هم‌افزایی به پیشرفت اهواز منتهی می‌شود.

وی بیان کرد: موقعیت کنونی شهر اهواز، زیبنده خوزستان و اهواز و نظام جمهوری اسلامی نیست؛ این وضعیت معیشت در اهواز زیبنده و قابل پذیرش نیست بنابراین همه هم و غم و تجربه ۱۸ سال مدیریت شهری اصفهان را به مردم اهواز تقدیم می‌کنم و امیدوارم خمیر مایه‌ای برای توسعه و پیشرفت اهواز باشد.

اغلب اوقات در اهواز خواهم بود و شهردار پروازی نخواهم بود.

شهردار اهواز در معرفی خود گفت: متولد سال ۱۳۴۸ در اصفهان هستم. پدرم اهل چهارمحال و بختیاری و مادرم اهل و ساکن اصفهان است. من و سه برادرم در جبهه حضور داشتیم که برادر بزرگم شهید شد. سه بردار دیگر رزمنده، ایثارگر و جانباز هستیم.

وی افزود: در مقطع کارشناسی رشته کشاورزی، در مقطع کارشناسی ارشد در رشته برنامه‌ریزی فرهنگی و در مقطع دکتری در رشته جامعه‌شناسی فرهنگی تحصیل کرده‌ام. از سال ۱۳۷۵ که فرماندهی بسیج دانشگاه صنعتی اصفهان را برعهده داشتم در بازار آزاد در حوزه تولید در بخش کشاورزی فعالیت کردم و سپس به عنوان مدیر راوبط عمومی شهرداری اصفهان مشغول شدم. سپس شش سال شهردار منطقه ۸ اصفهان، پرجمعیت ترین و وسیع‌ترین و پرمعضل‌ترین منطقه شهری اصفهان بودم.

شهردار منتخب اهواز در خصوص گفته‌ایی مبنی بر شهردار پروازی بودن و سکونت خانواده‌اش در اصفهان علی‌رغم تصدی‌گری شهرداری اهواز گفت: قطعا من در اهواز تمرکز می‌کنم و خانواده‌ام نیز با من همراهی خواهند کرد البته این موضوع به معنی قطع ارتباط با شهر زادگاهم نیست.
وی افزود: ان‌شاءالله اغلب اوقات در اهواز خواهم بود و شهردار پروازی نخواهم بود.

امینی تصریح کرد: پس از آن، عضو شورای شهر دوره چهارم اصفهان بودم و ریاست این شورای ۲۱ نفره با افکار و سلایق متنوع را بر عهده گرفتم.
وی گفت: در ایام حاضر که مجلس، دولت و شوراهای شهر از برادران و خواهران انقلابی تشکیل شده‌اند امکان خدمت در شهرهای دیگر برای نیروهای انقلابی وجود دارد اما وظیفه دینی و انقلابی اقتضا می‌کند که به جاهایی هجرت و خدمت شود که بیشترین کار انجام‌نشده و ظرفیت کار وجود داشته باشد و خوشبختانه اهواز پر از ظرفیت و استعداد است.

شهردار اهواز بیان کرد: پس از اتکا به خدا و ائمه معصومین(ع)، تنها نقطه اتکا انسجام و وحدت است. شعار من تعامل است بنابراین قطعا با تعامل و وحدت در همه ابعاد، توفیقات زیادی حاصل می‌شود اما افتراق، تفرقه و ناهماهنگی‌ها موجب هدر رفتن سرمایه و زمان می‌شود.شهردار منتخب اهواز گفت: ایجاد حاشیه زیبا برای رودخانه کارون باید جزو اولویت‌های مدیریت شهری باشد که امیدواریم با انسجام اعضای شورای شهر و با خدمت شبانه‌روزی حق مردم اهواز را در دوره مدیریتم ادا کنم.

ایجاد حاشیه زیبا برای رودخانه کارون باید جزو اولویت‌های مدیریت شهری باشد

وی در ادامه اظهار کرد: در سال‌های گذشته اهواز دچار مشکلات زیادی از جمله دفع آب‌های سطحی، فاضلاب، عدم تعادل خدمات بین مناطق مختلف برخوردار و کم برخوردار، فضاسازی و زیباسازی شهر و حاشیه‌نشینی شده است.

امینی افزود: ایجاد حاشیه زیبا برای رودخانه کارون باید جزو اولویت‌های مدیریت شهری باشد که امیدواریم با انسجام اعضای شورای شهر و با خدمت شبانه‌روزی حق مردم اهواز را در دوره مدیریتم ادا کنم.

شهردار منتخب اهواز گفت: طبق سوابق مدیریتی‌ام، بین مردم هستم. ان‌شاءالله به نحوی عمل خواهم کرد که نیازی به مراجعه مردم به من نباشد و من در مساجد و محلات بین مردم می‌روم و مانند سرباز، تمام قد در خدمت مردم خواهم بود البته در صورت ضرورت در بخش اداری نیز اوقاتی برای ارتباط با مردم در نظر خواهم گرفت.

وی در خصوص فاکتورهای انتخاب شهرداران مناطق، بیان کرد: شهرداران مناطق بر اساس تعهد، تخصص، پاکدستی و مدیریت جهادی انتخاب خواهند شد.

امینی در خصوص پروژه متروی اهواز نیز گفت: در بسیاری از کلانشهرها پروژه‌های قطار شهری زمین‌گیر است و سرعت احداث خطوط قطار شهری کاهش پیدا کرده است که یکی از دلایل این مساله، کاهش اعتبارات و افزایش هزینه است. اگر چه در دنیا در شهرهای با جمعیت بیش از ۴ میلیون نفر، احداث خطوط شهری صرفه اقتصادی دارد اما در کلانشهرهای ایران عموما برای احداث این ناوگان اقدام شده است.

امینی در خصوص حفاظت کیفی رودخانه کارون، بیان کرد: رودخانه کارون یکی از مهم‌ترین گزینه‌های جاذب برای سفرهای ملی و بین‌المللی است. با طراحی و برنامه بلند مدت امکان ایجاد فضای جاذب در حاشیه کارون برای تفریح و گردشگری شهری و حتی ملی و بین‌المللی وجود دارد که این موضوع جزو اولویت‌های من است و به زودی برنامه‌های خود در این زمینه را اعلام خواهم کرد.

وی گفت: من موافق افزایش ساخت و ساز در حاشیه کارون نیستم و فضای تفرجگاهی باید با حفظ فضای طبیعی حاشیه کارون و حداقل ابنیه ایجاد شود. اگر قرار است بنا و صخره، حریم رودخانه را تحت فشار قرار دهند زیبایی‌های خود را قطعا نخواهد داشت.

شهردار منتخب اهواز با اشاره به وضعیت دفع آب‌های سطحی و فاضلاب و لزوم تعامل با آبفا برای کاهش این مشکلات، عنوان کرد: در کار جمعی، ضرورت رسیدن به هدف تعامل بین بخشی است و در غیر این صورت، هزینه‌ها هدر می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی طرح اولیه‌ای در این خصوص وجود دارد که در صورت تصویب بسیاری از این ناهماهنگی‌ها از بین می‌رود و با مدیریت یکپارچه، بسیاری از این معضلات برطرف خواهند شد اما قبل از این اتفاق باید صورت مساله بین این دو ارگان تعیین شود و مسائل حل شوند.

شهریور ۸, ۱۴۰۰

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=104854

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.