نتایج ارزشمندی در زمینه مسئولیت های اجتماعی کسب شده است
  • امروز : یکشنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 11 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Sunday - 24 January - 2021
6
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبرداد؛

نتایج ارزشمندی در زمینه مسئولیت های اجتماعی کسب شده است

  • کد خبر : 93174
  • 18 دسامبر 2020 - 22:41
نتایج ارزشمندی در زمینه مسئولیت های اجتماعی کسب شده است
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به نمایندگی وزارت نفت در زمینه مقابله با انتشار ویروس کرونا، مهار آتش سوزی مراتع و منابع طبیعی، بهسازی و مرمت جاده های مواصلاتی و اقدامات فرهنگی دستاوردها و نتایج ارزشمندی کسب کرده است.

به گزارش تابا؛ قباد ناصری با اشاره به ساختار شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: این شرکت یکی از شرکت های ۵ گانه بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نتفخیز جنوب است که بر اساس برنامه تولیدی تکلیفی ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران، راهبری و مدیریت مخازن و میادین نفت و گاز شمال استان خوزستان و بخش های از استان های ایلام و لرستان را در حوزه ای به وسعت تقریبی ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع بر عهده دارد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: علیرغم مشکلات فراوان ناشی از انتشار ویروس کرونا، گرمای شدید تابستان و بحث های تحریمی توانستیم با همکاری صمیمانه و تلاش های مجاهدانه همه همکاران تعهدات تولید نفت و گاز را عملی و محقق سازیم.

وی با بیان اینکه کارکنان شرکت با تمام توان نسبت به دستیابی به سهم تولید شرکت متعهد هستند؛ گفت: علی رغم مشکلات فراوانی که از نظر بُعد مسافت، پراکندگی تأسیسات عملیاتی، رودخانه ها و دریاچه های آب شیرین و تلاقی خطوط لوله با این منابع مواجه ایم توانسته ایم ضمن عمل به کلیه تعهدات تولید ۱ درصد نیز بیشتر نفت و گاز را داشته باشیم و از این رو برآیند تولید این شرکت ۱۰۱ درصد و مثبت اعلام می شود.

ناصری به اقدامات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی اشاره و خاطر نشان کرد: این شرکت به نمایندگی وزارت نفت در زمینه مقابله با انتشار ویروس کرونا، مهار آتش سوزی مراتع و منابع طبیعی، بهسازی و مرمت جاده های مواصلاتی و اقدامات فرهنگی دستاوردها و نتایج ارزشمندی کسب کرده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ادامه داد: در مراحل مختلف اجرای رزمایش مومنانه توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بیش از سه هزار بسته نوشت افزار به دانش آموزان کم بضاعت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا اهدا شد.

وی افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی اش طی سالهای گذشته نیز تعداد ۹۲۰۰ بسته نوشت افزار را تهیه و با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرهای مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا میان دانش آموزان توزیع نموده است.

ناصری با تاکید بر اهمیت حوزه مسئولیت های اجتماعی به شهروندان شهرها و روستاهای مجاور یا واقع در حوزه عملیاتی این شرکت؛ تصریح کرد: میان دانش آموزان کم برخوردار روستاها و عشایر حاشیه و مجاور واحد بهره برداری در چند نوبت توزیع بسته نوشت افزار و بسته های معیشتی موادغذایی و بهداشتی متنوع صورت گرفت که این اقدام در راستای عمل به اوامر مقام معظم رهبری در خصوص همیاری و مشارکت در تأمین معیشت شهروندان می باشد.

وی با برشمردن اقدامات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در جهت مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: همچون سایر اقدامات خیرخواهانه این شرکت در بحران های سیل و زلزله، تصمیم گرفته شد علاوه بر انجام اقدامات و عملیات های ضدعفونی و گندزدایی خیابان ها و معابر که همچنان و بطور روزانه توسط بسجیان و عوامل اداره HSE صورت می گیرد، در بحران کرونا هم در رفع نگرانی شهروندان بی بضاعت و کمک به تأمین معیشت آنها مشارکت جدی داشته باشیم.

تردد روستاییان مجاور چاه های نفت تسهیل شد

 قباد ناصری افزود: بنا به درخواست های برخی ادارات دولتی محلول های ضدعفونی لازم در اختیار آنها قرار گرفت و یا تیم ضدعفونی کننده این شرکت با حضور در آن اداره نسبت به ضدعفونی کردن ساختمان ها، ماشین آلات و تجهیزات اداری آن دوایر اقدام نمودند تا بدین ترتیب با ایزوله سازی شرایط برای رشد و انتشار این ویروس مهیب از میان برود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ادامه داد: همچنین خریداری و اهدای تجهیزات جدید بهداشتی و درمانی به منظور مقابله با ویروس کرونا به بیمارستان ۲۲ بهمن شهر مسجدسلیمان با صرف اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در همین راستا صورت گرفت.

وی عملیات بهسازی و ایمن سازی بخشی قسمتی از جاده روستاهای منطقه سلیران بخش عنبر را یکی دیگر از پروژه های مهم در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت عنوان کرد و گفت: ایمن سازی و تسهیل در تردد روستاییان مجاور چاه های نفت این منطقه و با نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان این شرکت در مدت زمان ۶ ماه و با صرف اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال انجام شد.

ناصری ادامه داد: با این اقدام بخش هایی از این مسیر که در بارندگی های سال های قبل دچار آسیب شده و موجب به خطر افتادن جان شهروندان شده بود با همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ایمن سازی و تردد روستاییان و ساکنین مجاور چاه های نفتی این منطقه تسهیل گردید. پیش از نیز بهسازی و مرمت بیش از ۷۵۰ کیلومتر از راه های روستایی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: پروژه استخر سرپوشیده شهر لالی نیز جزو همین پروژه ها و در چارچوب حوزه مسئولیت های اجتماعی می باشد که در زمینی به وسعت ۲۸۰۰ متر مربع، زیربنای ۳۱۰۰ متر مربع و هزینه ای افزون بر ۹۲ میلیارد ریال در مدت زمان ۴ سال اجرا گردیده و هدیه ای است از سوی صنعت نفت به نوجوانان و جوانان شهر نفتخیز و کم برخوردار لالی.

وی ادامه داد: همزمان با اجرای پروژه ی عمرانی و عام المنفعه استخر سرپوشیده در شهر لالی که توسط مدیریت مهندسی و ساختمان و در اقدامی مبتنی بر عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان احداث شد، شبکه برق تعداد ۵۰ خانوار این شهر که پیش از این دچار نوسان و افت ولتاژ بود به پایداری رسید و تثبیت شد.

بیش از ۵۰ عملیات در جهت مهار آتش سوزی منابع طبیعی صورت گرفت

ناصری با بیان اینکه در عملیات مهار آتش سوزی منابع طبیعی منطقه شیمبار و کوه دلا این شرکت مشارکت جدی و فعالانه داشته است گفت: بنا به تقاضا و درخواست فرمانداری و ادارات منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست شهرستان اندیکا و موافقت و دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، این شرکت علیرغم همه مشکلات و محدودیت های مالی که وجود دارد اقلام لازم را جهت پشتیبانی از این عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه نمود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اظهار کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و به جهت صیانت از منابع طبیعی و پاسداشت محیط زیست از ابتدای سال جاری تاکنون در بیش از ۵۰ عملیات مهار آتش سوزی منابع طبیعی شهرستان مسجدسلیمان مشارکت جدی و فعالانه داشته است.

ناصری با اعلام این خبر که طی ۴ سال گذشته این شرکت ۱۲۱۱ روز را بدون حادثه مهم سپری کرده است که رکورد بسیار ارزشمندی محسوب می شود؛ افزود: با پایش روزهای بدون حادثه مهم و جزیی کلیه واحدهای عملیاتی، فنی، خدماتی، حراست و ادارات ستادی در سطح شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان اداره نگهداری و تعمیرات با ثبت ۳۶۵ روز بدون حادثه جزیی و مشارکت در رکورد ۱۲۱۱ روز رکورد حوادث مهم در صدر جدول پایش عملکرد ادارات قرار گرفت.

وی ضمن تقدیر از نقش آفرینی و تلاش مجدانه پرسنل اداره نگهداری و تعمیرات در پایان گفت: اگرچه این عدد در باور برخی شاید کم و ناچیز جلوه کند اما وقتی به گستره ی وسیع ۲۷۰۰۰ کیلومتری و پراکندگی و قرار گرفتن واحدهای عملیاتی در این گستره وسیع جغرافیایی و فعالیت در شرایط سخت جوی و گرمای طاقت فرسا نگاهی بیاندازیم در می یابیم که کسب این رکورد برای پرسنل مربوطه بسیار ارزشمند و غرور آمیز بوده و حاصل تلاش و ایثارگری یکایک کارکنان تلاشگر بخش های مختلف این شرکت است.

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=93174

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.