پایش و کنترل برنامه های اجرایی اولویت اصلی این مدیریت است
  • امروز : دوشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۰
  • برابر با : 8 - رمضان - 1442
  • برابر با : Monday - 19 April - 2021
1

پایش و کنترل برنامه های اجرایی اولویت اصلی این مدیریت است

  • کد خبر : 90256
  • 27 اکتبر 2020 - 12:25

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: پایش و کنترل برنامه های اجرایی با استفاده از روش های علمی و تجزیه و تحلیل نتایج برای تصمیم گیری های بهینه اولویت اصلی و در راس وظایف این مدیریت است. به گزارش تابا؛ بابک زنگنه به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی، افزود: نتایج تصمیم […]

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: پایش و کنترل برنامه های اجرایی با استفاده از روش های علمی و تجزیه و تحلیل نتایج برای تصمیم گیری های بهینه اولویت اصلی و در راس وظایف این مدیریت است.

به گزارش تابا؛ بابک زنگنه به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی، افزود: نتایج تصمیم سازی حاصل از تجزیه و تحلیل برنامه ها برای تصمیم گیری در اختیار مدیریت ارشد شرکت قرار می گیرد.

 

وی همچنین سرپرستی، نظارت، بررسی و تلفیق برنامه های سالانه طرح های جامع اجرایی شرکت که در چارچوب اهداف و سیاست های شرکت ملی نفت ایران صورت می پذیرد را مهمترین اصل در شرح وظایف این مدیریت عنوان کرد.

 

زنگنه اظهار کرد: با توجه به رویکرد شرکت ملی نفت ایران جهت اجرای برنامه ریزی استراتژیک، این شرکت از سال ۱۳۹۵ با همکاری مشاوران دانشگاهی اقدام به تبیین و تدوین سند برنامه ریزی استراتژیک به منظور تحقق چشم انداز و ماموریت شرکت نموده است.

 

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: استراتژی های تدوین شده در قالب برنامه های عملیاتی به مدیریت های ذیربط ابلاغ و به طور مستمر مورد پایش قرار می گیرد و با بررسی و شناخت تنگناهای موجود، راهکارهای مناسب به منظور کنترل و رفع هرگونه نارسایی در کیفیت روند اجرای برنامه ها ارایه می گردد.

 

وی با بیان اینکه استراتژی های شرکت توسط تیم های تخصصی با استفاده از ابزارهای علمی به طور سالانه بازنگری و بروز رسانی می شود، افزود: هدایت و اولویت‌گذاری بودجه سرمایه ای در جهت تحقق برنامه‌های شرکت از دیگر مسئولیت های این مدیریت می باشد.

 

زنگنه اظهار کرد: مدیریت برنامه ریزی تلفیقی به عنوان دبیر کمیته های فنی و بررسی بودجه و کمیته بازسازی و تعمیرات اساسی مسئولیت گردآوری اطلاعات، مطالعه و بررسی بودجه مورد نیاز طرح ها و پروژه های شرکت و حصول اطمینان از همسویی با اهداف کلان شرکت را برعهده دارد.

 

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: نظارت بر بررسی و تلفیق برنامه های سالانه و طرح های جدید سرمایه گذاری، به کارگیری معیارهای ارزیابی برنامه ها و طرح ها و تهیه و تنظیم کتابچه بودجه سالانه از جمله محورهای تبیین شده در حوزه مسئولیت های این مدیریت به شمار می آید.

 

وی افزود: تهیه و تنظیم انواع گزارش های آماری و مقایسه ای از پروژه های مختلف عملیاتی و سرمایه ای، پیگیری روند اجرای برنامه ها از نظر پیشرفت کار، نظارت بر روش های سنجش عملکرد و ارزیابی و نظارت بر برقراری هماهنگی با مدیریت ها و ادارات مختلف تجزیه و تحلیل تمامی پروژه های شرکت از دیگر محورهای مربوط به شرح وظایف این مدیریت است که از حوزه های ستادی زیر مجموعه حوزه مدیرعامل به شمار می آید.

 

زنگنه درباره بخش آمار و اطلاعات و خدمات مکانیزه این مدیریت اظهار کرد: سرپرستی و نظارت برگردآوری گزارشات روزانه و اطلاعات مربوط به عملیات دستگاه ها حفاری و خدمات جنبی و پروژه های عملیاتی شرکت، تهیه و ترسیم و انواع جداول آماری و مقایسه ای در این بخش پیگیری و اجرایی می شود.

 

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: تهیه و تنظیم گزارشات حفاری و پروژه ها با استفاده از سیستم های مکانیزه داده های عملیاتی از محل دستگاه حفاری ثبت شده و پس از بررسی های کارشناسی، نتایج تجزیه و تحلیل در قالب داشبوردهای مدیریتی برای مدیرعامل و سایر مدیران ارایه می گردد و تهیه گزارشات تحلیلی عملکرد به تفکیک دستگاه های حفاری و خدمات جنبی به طور ماهانه، فصلی و سالانه بخشی دیگر از فعالیت های این مدیریت می باشد.

 

وی توضیح داد: تجزیه و تحلیل پروژه های شرکت، بررسی چگونگی پیشرفت عملیات اجرایی آنها طبق برنامه زمانبندی پیش بینی شده، ریشه یابی و ارایه راهکارهای مناسب بخش دیگری از مسئولیت های واحد کنترل پروژه در این مدیریت می باشد که با توجه به افزایش پروژه های اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 

لینک کوتاه : https://tabakhabar.ir/?p=90256

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.